Koruyucu ailelerin çocuk sayısı 10 bini geçti Koruyucu ailelerin çocuk sayısı 10 bini geçti

Taksici Oğuz Erge'yi öldüren Delil Aysal'ın cezai ehliyetinin tam olduğu tespit edildi. İzmir Gaziemir'de, aracına bindiği taksi şoförü Oğuz Erge'yi 'Herkese güvenme' diyerek soğukkanlılıkla öldüren Delil Aysal, İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "nitelikli adam öldürme", "nitelikli yağma" ve "ruhsatsız silah taşıma" suçlarından tutuklu yargılanıyor. Aysal hakkında istenilen cezai ehliyet raporu, bugün görülecek duruşma öncesi mahkemeye ulaştı.

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi tarafından hazırlanan raporda, şu bilgilere yer verildi: "Şahsın ceza sorumluluğunu etkileyecek düzeyde bir akıl hastalığı ya da zayıflığının saptanamadığı, suç tarihinde şahsın işlediği iddia edilen fiillerin hukuki anlam ve sonuçlarını anlayabildiği ve bu fiillerle ilgili olarak davranışlarını yönlendirme yeteneğinin tam olduğu, dolayısıyla işlediği iddia edilen suçlara yönelik ceza sorumluluğunun tam olduğu görülmüştür."

Olay, 31 Ocak'ta gerçekleşmişti. Taksi şoförü Oğuz Erge, Buca Gediz Mahallesi'nden Gaziemir'e gideceğini belirten Delil Aysal'ı (19) aracına almıştı. Taksi, Gaziemir Belediyesi yakınlarına vardığında Aysal'ın arka koltuktan tabancayla üç el ateş ettiği Erge ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Aysal, Erge'nin üzerindeki para ve eşyayı alarak kaçmış, ancak polis tarafından yapılan çalışmalar sonucunda yakalanarak tutuklanmıştı.

Olayın öncesinde, sırasında ve sonrasında yaşananlar araç içi kamerası tarafından kaydedilmişti. Sanık hakkında hazırlanan iddianamede, "nitelikli adam öldürme", "nitelikli yağma" ve "ruhsatsız silah taşıma" suçlarından ceza istenmişti.

Kaynak: Haber Merkezi