Anagold Madencilik Türkiye Müdürü C.Y.D: 'Çatlak Fotoğraflarını Mailimde Üç Gün Sonra Gördüm Anagold Madencilik Türkiye Müdürü C.Y.D: 'Çatlak Fotoğraflarını Mailimde Üç Gün Sonra Gördüm

Rusya ile Türkiye arasındaki ticaret her geçen gün artarken Ukrayna'daki savaş nedeniyle Ruslar, sebze ve meyve ithalatında Türkiye'yi tercih ederken beklenmedik bir gelişme yaşandı.

Zararlı Madde ve Meyve Sineği Tespit Edildi!

Son günlerde ortaya çıkan zararlı maddeler sebebiyle tonlarca portakal, greyfurt ve mandalina, Türkiye'ye geri iade edildi. Ruslar, zirai denetim kurumu Rosselhoznadzor aracılığı ile Kuban ilinde Türkiye'den getirilen 14 ton lahanada Kaliforniya çiçek tripsi tespit edildiğini açıkladı. Zararlı madde içeren lahanaların Türkiye'ye gönderilmesi konusunda bilgi verildi. Aynı zamanda Rosselhoznadzor, Kaluga ilinde Türkiye'den gelen ve Moskova'ya gönderilmesi planlanan 20,6 ton mandalinada meyve sineği tespit edildiğini belirtti. Bu durum, Türkiye'deki iç piyasada mandalina fiyatlarının uzun bir süre düşük olmasına dair vatandaşlarda soru işaretleri oluşturdu.

Editör: Abdullah Argun