Ersoy İşitmez
muhabirersoy@gmail.com

HAFTANIN ÖZETİ

22 Eylül 2017 / Cuma 18:24:42 | YAZARLAR | Ersoy İşitmez

Geride bıraktığımız hafta, diğer haftalara göre yoğun geçerken, önemli gelişme ve olaylar da yaşandı.

 

Haftanın ilk gününde 2017-2018 eğitim öğretim yılı başladı. Öğrencilerin 3 aylık tatili sona ererken, İnegöl’de yaklaşık 53 bin öğrenci ders başı yaptı. Yeni eğitim yılında 3’ü resmi, 9’da özel olmak üzere toplam 12 okul açıldı.

Yeni açılan okullar arasında bulunan Şehit Fevzi Başaran Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Hacı Sevim Yıldız Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Türkiye’nin sayılı okullarından olma özelliğini taşıyor.

 

OKULLARA SIKI DENETİM

 

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü okullar ve çevrelerindeki denetimlerini sıklaştırdı. Okul önü ve çevresinde bulunan şahıslar denetlenirken, madde bağımlılığına karşı öğrencilerin çantaları didik didik arandı. Uygulamaların yıl boyunca okul önlerinde devam edeceği bildirilirken, okul yakınındaki metruk binaların da denetleneceği öğrenildi.

 

ÇATININ ALTINDA CAN VERDİ

 

Hafta içerisinde eğitim camiasını yasa boğan acı bir olay yaşandı.  Kars’ın Selim ilçesinde şiddetli rüzgâr nedeniyle düşen çatının altında kalan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican’ın kayın validesi Bilor İşçi hayatını kaybetti.

 

KAPLAN BURSA’YA ATANDI

Geçtiğimiz aylarda 4. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi eden İlhami Araali, İnegöl İlçe Emniyet müdürü olarak atandı. Şükrü Kaplan ise İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

 

BELEDİYESPOR’DAN TARİHİ BAŞARI

İnegöl Belediyespor Voleybol Takımı, tarihi bir başarıya imza atarak Balkan Cup şampiyonu oldu. Bu şampiyonluk Turuncu Lacivertli temsilcimizin Avrupa’ya uzanmasını da sağladı. İnegöl Belediyespor 2018 CEV Challenge Cup’a ikinci turdan katılma hakkı elde etti.

 

BARAJDA KENDİNİ VURDU

Boğazköy Barajına ördek avlamak için giden şahsın, cansız bedeni bulundu. İncelemelerde, şahsın kendine ait av tüfeği ile çene altından bir el ateş etmek suretiyle intihar ettiği tespit edildi.

 

TOKİ ÇİLESİ

Birçok konuda sorunlarla boğuşan TOKİ konutlarında oturan site sakinleri, yüksek aidat alınması ve yeterli hizmetin verilmemesi nedeniyle site yönetimini protesto ederek, eylem yaptı.

 

 

Tüm Yorumları Göster (0)