Ersoy İşitmez
muhabirersoy@gmail.com

HAFTANIN ÖZETİ

14 Nisan 2017 / Cuma 18:09:15 | YAZARLAR | Ersoy İşitmez

Bir haftayı daha geride bıraktık. Hafta sonu ülkemiz için önemli bir referandum yapılacak.

 

Türkiye 16 Nisan Pazar günü, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni öngören anayasa değişikliğini oylayacak.

 

Tarihi referandum için İnegöl’de emniyet bölgesinde 351 sandıkta 137 bin 543 seçmen ve Jandarma bölgesinde 149 sandıkta 38 bin 696 seçmen olmak üzere toplam 500 sandıkta 176 bin 239 seçmen oy kullanacak.

 

İnegöl Belediyesi, engelli ve yatağa bağlı hastaların, vatandaşlık görevlerini rahatlıkla yerine getirebilmeleri için seferber oldu.

 

Anayasa Değişikliği Referandumunda İnegöl Belediyesi tarafından sağlanacak ücretsiz ulaşımla ortopedik engelli bireylerin rahat oy kullanmaları için imkân sağlanacak.

 

Engelsiz ulaşım hizmetinden yararlanmak isteyenler, 14 Nisan Cuma günü mesai bitimine kadar, seçim günü ise 08.00’den itibaren 713 18 70 numaralı telefonu arayarak talepte bulunabilecek.

 

BAŞBAKAN’DAN MOBİLYACIYA MÜJDE

 

Hafta içerisinde Başbakan Binali Yıldırım, beyaz eşya ve mobilyadaki KDV indiriminin, konutta olduğu gibi Eylül ayı sonuna kadar uzatıldığını müjdeledi.

 

 Sürenin uzatılması mobilyacılar tarafından memnuniyetle karşılandı.

 

YENİ İNEGÖL’E YENİ PAZAR

 

İnegöl Belediyesi tarafından; Akhisar, Baykoca ve Huzur Mahallelerine hizmet verecek olan Yeni İnegöl Kapalı Semt Pazarı’nın, temel atma töreni gerçekleştirildi.

 

Kapalı pazaryerinin Ekim ayında tamamlanması planlanıyor. Bu hizmetle birlikte ilçemizdeki kapalı pazaryeri sayısı 3’e çıkacak.

 

Hafta içerisinde ayrıca bir müjde de AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’den geldi. Şahin, İnegöllü mobilyacıların Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin bir bölümünü tefriş etmek istediğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti.

 

Bu talebe karşılık Erdoğan, “Güzel fikir, iyi olur” diye konuştu. Böylece İnegöllü mobilyacılara Beştepe Külliyesi’nin bir bölümünü donatmanın yolu açıldı.

 

MAHALLELERE YENİ İSİM

 

İnegöl sınırları içinde yer alan bazı mahallelerde, isim benzerliği yüzünden yaşanan sıkıntıların önüne geçmek için Belediye Meclis Kararı ve Valilik Oluru ile isim değişikliğine gidildi.

 

Merkez mahalleler olan Osmaniye, Hamidiye ve Turgutalp mahalleleri ile benzer ad taşıdıklarından dolayı dönem dönem yaşanılan sıkıntıları gidermek için kırsal mahallelerden Osmaniye bundan sonra Osmaniyeköy, Hamidiye yeni ismiyle Gazelli, Turgutalp mahallesi Turgutalpköy ve İnayet de Tuzla isimlerini aldı.

 

 Bunların yanında ismi ve sınırları değiştirilen Ertuğrulgazi Mahallesi yapılan değişiklikle birlikte nüfusu 3 binden yaklaşık 15 bine yükseldi. Son değişiklikler ile bu mahalleler Adres Kayıt Sisteminde artık bu yeni isimleri ile yer almaya başladı

 

Haftaya görüşmek dileğiyle Allah’a emanet olun… 

 

 

Tüm Yorumları Göster (0)