AK Parti'de MYK Toplantısından sonra önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Dünya günlerdir kara harekatının korkunç sonuçlar olacağından bahsediyor. 

Kara harekatı korkunç sonuçlar doğuracaktır

Kara harekâtı korkunç sonuç olur. Günlerdir insanların üzerine bomba yağdırılıyor. Kara harekatından bahsederken hava harekatlarının ortaya çıkardığı faciaların bitmesi gerek."

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısında gündeme yapmış olduğu önemli açıklamalarda bulunarak. İsrail-Filistin çatışmasına dair, kara harekatının korkunç sonuçlar olacağını söyledi.

Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları ise şöyle:

"Gazze'de yaşanan sıcak çatışmalar ve olayların devam etmesiyle birlikte insani durum giderek daha çok ağırlaşıyor. Cumartesi günü İstanbul'da büyük bir miting gerçekleşecek. Gelinen nokta ise daha vahim durumlar söz konusu olabilir.

Hastaneler çocuklara ve yaralılara hizmet veremez hale geldi. Ölen Filistinli sayısı da 5 bini geçti. Gazze bütün insanlığın sınav vermiş olduğu bir yer haline gelmiş durumda.

İSRAİL'İN SAVUNMA HAKKI ÇOCUKLARI ÖLDÜRMEK DEĞİLDİR

Batılı hükümetler Filistin bayrağını suç unsuru haline getirmeye çalışsa bile. Hepsinin ezberlemiş olduğu cümle; İsrail'in kendini savunma hakkı var. Kuşkusuz her egemen devletin kendine göre savunma hakkı vardır. İsrail'in savunma hakkı çocukları öldürmek değildir.

BATILI LİDERLER, GAZZE'NİN YOK EDİLMESİNE KARŞI HERKESİN DURMASINDAN SÖZ ETMELİ

Batılı liderler İsrail'in savunma hakkından bahsederken Gazze'nin yok edilmesine karşı olarak herkesin durmasından söz etmeli. Masum çocukların ve sivillerin cesetlerin üzerinde kendini savunma hakkı vardır demenin daha çok saldırın demekten başka hiç bir şey değildir.

Deprem bağışları nereye gitti? Ali Yerlikaya'dan yanıt Deprem bağışları nereye gitti? Ali Yerlikaya'dan yanıt

FACİALARIN BİR AN ÖNCE BİTMESİ LAZIM

Dünya günlerden beri kara harekatının korkunç sonuçlar olacağından bahsediyor. Kara harekâtında korkunç sonuçlar olur. Günlerdir insanların üzerine bomba yağdırılıyor. Kara harekatından bahsederken hava harekatların ortaya çıkarmış olduğu faciaların bir an önce bitmesi lazım."