Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, kentte etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiğini duyurdu. Vali Çiçek, bu kararın alınmasının ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak kamuya önemli bilgiler aktardı.

Ardahan'da Şiddetli Kar Yağışı ve Tipi Nedeniyle Okullar Tatil Edildi

Vali Çiçek'in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Değerli Ardahanlılar, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edilmiştir. Bu karara ek olarak, hamile ve engelli kamu çalışanları da aynı tarihte idari izinli sayılacaktır." ifadelerine yer verdi.

Vali Çiçek'ten Ardahan'da Kar Tatili ve Önemli Duyuru

Ardahan Valisi, öğrencilere hitaben özel bir çağrıda bulunarak, "Sevgili öğrenciler, tablet ve telefonlara da siz ara verin lütfen. Tatilin tadını çıkarın, güvenliğinizi düşünerek dışarıda fazla kalmayın." şeklinde uyarılarda bulundu.

Fatma Kaplan Hürriyet yeniden aday oldu Fatma Kaplan Hürriyet yeniden aday oldu

Ardahan Valisi Çiçek'ten Kar Tatili ve Önemli Açıklamalar

Aynı zamanda, kar yağışının etkili olduğu bölgelerde vatandaşların güvenliğini sağlamak adına gerekli tedbirlerin alındığını ve karla mücadele ekiplerinin aktif olarak çalıştığını belirten Vali Çiçek, olası olumsuz durumlara karşı da hazırlıklı olunması gerektiğini vurguladı.

Ardahan Valisi Çiçek: Yoğun Kar Yağışı ve Tipi Sebebiyle Okullar Tatil

Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek'in bu duyurusu, bölgede yaşayanların günlük yaşamlarını planlamaları ve olumsuz hava koşullarına karşı tedbir almaları adına önemli bir bilgi kaynağı oldu.

Editör: İHSAN KURAN