İstanbul, akşam saatlerinde yoğun bir trafikle karşı karşıya kaldı. Mesai çıkışının rutin yoğunluğuna, etkili olan yağmur da eklenince, kentteki trafik adeta kilitlendi. İBB Cep Trafik uygulamasına göre, trafik yoğunluğu yüzde 80 seviyelerine ulaştı. Bu durum, E-5 Bostancı üstgeçidinden çekilen görüntülerle gözler önüne serildi. Şehrin dört bir yanında sürücüler ve yolcular, sabırla trafikte ilerlemeye çalıştı.

Bugün Hava Durumu nasıl? Sıcaklıklar artıyor, Çığ tehlikesine Dikkat! Bugün Hava Durumu nasıl? Sıcaklıklar artıyor, Çığ tehlikesine Dikkat!

Mesai Çıkışında Yoğun Trafik

İstanbul'da çalışanların mesai bitimiyle birlikte yaşanan trafik yoğunluğu, yağmurun da etkisiyle katlanarak arttı. Trafik, özellikle ana arterlerde ve köprülerde zaman zaman durma noktasına geldi.

İBB Cep Trafik Verileri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Cep Trafik uygulaması, trafik yoğunluğunun yüzde 80'e ulaştığını gösterdi. Bu, şehirdeki ulaşımın ne kadar zorlaştığını ve sürücüler için sabır gerektiren bir akşam olduğunu ortaya koyuyor.

Trafikten Görüntüler

E-5 Bostancı üstgeçidinden alınan görüntüler, trafikteki araçların adım adım ilerlediğini gösteriyor. Bu görüntüler, yağışlı havada trafikteki zorlukları ve şehir hayatının karmaşasını yansıtıyor.

Kaynak: