İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, 33 sahte 100 doları bir bankaya ait ATM'nin para yerleştirme haznesine hileli yöntemlerle yerleştirerek haksız kazanç elde ettikleri iddiasıyla 11 şüpheliyi gözaltına aldı. Yapılan incelemelerde, bankaya yatırılan 3 bin 300 doların sahte olduğu ve bu dolarların Merkez Bankası'na gönderildiği ortaya çıktı. Ayrıca, ATM'ye yatırılan sahte dolarların mobil bankacılık işlemiyle liraya çevrildikten sonra üçüncü kişilerin hesaplarına aktarıldığı tespit edildi.

Emniyet ekiplerinin gerçekleştirdiği eş zamanlı operasyon sonucunda 11 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden 2'si emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, 9'u adliyeye sevk edildi. Adli makamlara çıkarılan 4 şüpheli tutuklanırken, diğer 5 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Heyecanlandıran Duyuru: Millî Uçak Gemisi Milli Savunma Bakanlığı'ndan Heyecanlandıran Duyuru: Millî Uçak Gemisi

Bu olay, sahte para kullanma ve ATM dolandırıcılığı gibi finansal suçların önlenmesi adına güvenlik birimlerinin etkin çalışmalarını gösterirken, finansal suçlarla mücadele kapsamında yürütülen operasyonların devam edeceğini vurguluyor.

Editör: TUNCAY ŞENTÜRK