Diyanet İşleri Bakanı, 49 Hacının Ölümünün Ardından Görevden Alındı Diyanet İşleri Bakanı, 49 Hacının Ölümünün Ardından Görevden Alındı

İran devlet televizyonunun duyurduğu üzere, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan’ı taşıyan helikopter, zor hava koşulları nedeniyle Doğu Azerbaycan eyaletinde acil iniş gerçekleştirdi. Konvoydaki diğer iki helikopterin ise güvenli bir şekilde varış noktalarına ulaştığı bildirildi.

Zorlu Hava Koşulları

 Cumhurbaşkanı Reisi'nin içinde bulunduğu helikopter, yoğun sis ve aşırı rüzgar nedeniyle Tebriz yakınlarında sert bir iniş yaptı. Zorunlu iniş, başkent Tahran'ın yaklaşık 600 kilometre kuzeybatısında gerçekleşti.

Yardım Ekipleri Harekete Geçti

 Kazanın ardından, yardım ekipleri olay yerine ulaşmak için harekete geçti. Ekiplerin, Culfa kenti yakınlarındaki kaza bölgesine ulaşmaya çalıştığı ifade edildi.

Cumhurbaşkanı’nın Durumu 

 İniş sonrası Cumhurbaşkanı Reisi'nin sağlık durumunun iyi olduğu ve kara yolu ile Tebriz'e hareket ettiği öne sürüldü. Olayla ilgili detaylı bilgi verilmezken, devlet televizyonu durumu yakından takip ettiğini belirtti.

Kaynak: NTV