Okula giden çocuğu olan anne-babalar için akla gelen ilk soru okul kıyafetleri ne kadar?” dır. Eğitim giderleri arasında kitap kırtasiyenin yanında okul kıyafetleri yer almaktadır. Her okulun kendine münhasır renk ve modelde okul kıyafetleri bulunmaktadır. Bu okul kıyafetlerinin fiyatları her yıl değişen ekonomik şartlar göz önüne alınarak artmaktadır ve veliler için zorunlu olan bu masraflar kimi zaman aile ekonomisini zorlamaktadır.

Okul kıyafetleri fiyatlarını etkileyen sebepler birden fazladır. Birincisi ve en önemlisi okul kıyafetleri fiyatlarının artması üretim maliyetleri ve hammadde fiyatlarının artmasından kaynaklanmaktadır. Diğer sebep ise satıcıların kar oranını yüksek tutmak istemesinden kaynaklanmaktadır. Bu satıcılar özel okullarda kurumlar olmakla birlikte asıl para kazanma aracı olarak kıyafet yemek ve kırtasiye olarak gördüklerinden fiyatlar oldukça yükselebiliyor.

2023 yılı için  okullardaki ortalama İnegöl'de  okul kıyafetleri satış fiyatları aşağıdaki gibidir.

İLK OKUL 5 PARÇA 

KIZ TAKIMI: BİN TL

ERKEK TAKIMI: BİN TL

ORTA OKUL 4 PARÇA

KIZ VE ERKEK ÇOCUK TAKIMI: BİN 30 TL

LİSE 4 PARÇA

KIZ ERKEK TAKIMI: 1225 TL

İnegöl'de Motosiklet Kaza Yaptı: Sürücü Hastaneye Kaldırıldı İnegöl'de Motosiklet Kaza Yaptı: Sürücü Hastaneye Kaldırıldı

İNEGÖL HABERLERİ