Yaz spor okullarına coşkulu açılış

01 Temmuz 2019 / Pazartesi 17:29:46 | SPOR |

Cuma günü İnegöl İlçe Spor Salonunda yapılan açılış töreni ile başlatılan yaz spor okullarında, bu yıl 8 branşta 320 sporcu 3 dönem halinde 6 Eylül tarihine kadar eğitim alacak...

3 DÖNEM HALİNDE PLANLANDI

Yaz Spor okulları açılışı vesilesiyle düzenlenen törende ailelere ve sporcu çocuklarımıza seslenen İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Yusuf Şevki YÜCEL ; "Değerli velilerimiz sevgili gençler. Bu gün 17 haziran tarihi itibari ile başlattığımız ve 3 dönem halinde planladığımız yaz okullarının açılış töreni vesilesiyle bir aradayız. Ben öncelikle siz değerli anne ve babaları, çocuklarınızı spora yönlendirmedeki duyarlılığınızdan dolayı tebrik ediyorum..

KURS SAYISI ARTTI

Bakanlığımızın emri ile uzun yıllardır yaz ve kış tatillerinde spor okulları açmamız istenmektedir. İl müdürlüğümüzün belirlediği takvim doğrultusunda, özellikle kurumumuz antrenörlerinin branşlarında bu yıl da yaz okulumuzun 1. Dönemini başlatmış bulunuyoruz. Çocuklarımızın boş vakitlerini iyi değerlendirmeleri, kötü alışkanlıklardan uzak kalmaları ve en önemlisi de spor alışkanlığı kazanmaları açısından önemli bir fırsat olan yaz spor okullarını iyi değerlendirmelerini, yakın uzak tanıdıklarına da tavsiye etmelerini bekliyoruz.  Bu yıl kurs sayımızı daha da artırdık. Çocuklarımız burada sadece sporu değil, ahlak, kültür, disiplin ve toplumla iç içe yaşamayı da öğrenecek. Bunun yanı sıra çocuklarımızın beslenmelerine de önem veriyoruz. Sağlıklı, sportmen ve kültürlü gençler yetiştirilmesi bakanlığımızın misyonu.

SIRADAKİ DÖNEMLER İÇİN KAYITLAR SÜRÜYOR

Burada voleybol karate, güreş, masa tenisi, kort tenisi, okçuluk, atletizm, futsal, jimnastik ve halter branşlarında yaş kategorilerine göre gruplar oluşturarak tamamen ücretsiz eğitimler veriliyor.. Burada eğitim alıp başarı ve gayret gösteren çocuklar tatil sonrası da program dahilinde kurumumuzdan hizmet almaya devam edecekler.   1. Dönemi kaçıran velilerimiz de mutlaka 2. Ve 3. Dönem için kayıt başvurusunda bulunsunlar. Ben bu gün vesilesiyle tekrar katılım sağlayan velilerimizi ve gençlerimizi kutluyorum. Antrenörlerimize ve gençlerimize başarı ve kolaylıklar diliyorum" dedi.

 Tören sonunda çocuklara sporcu kartları ve lisansları takdim edilerek  hatıra fotoğrafı çekildi.

  Sıradaki Haber: Kıran’da yaz kampı yaptılar
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)