Türkiye birincisi ödüllendirildi

24 Temmuz 2020 / Cuma 15:08:55 | EĞİTİM |

İlçe Kaymakamı Şükrü Görücü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru, LGS Türkiye Şampiyonu’nu 500 tam puan ile Türkiye birincisi olan Hasan Can Emirli’yi ödüllendirdi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavı'nda (LGS) toplam 90 soruda 90 doğru yaparak, 500 tam puan ile Türkiye birincisi olan Hasan Can Emirli, İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü tarafından ödüllendirildi. LGS' de tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birinciliği elde eden Özel Devrim Kosova Ortaokulu öğrencisi Hasan Can Emirli Bursa ve İnegöl’ün gururu oldu.

Kosova Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Devrim Kosova, ödül töreninden önce yaptığı açıklamada;” Hasan Can Emirli kurumumuzun olduğu gibi İnegöl’ün, Bursa’nın ve Türkiye’nin gurur kaynağı oldu. Bu gurur kelimelerle ifade edilecek gibi değil. Bize bir çıpa verdi artık öğrencilerimiz bu çıpayı tutturmak için koşuşturmak zorunda kalacaklar. Öğrencimizin ve bizlerin sevincin paylaşmak için kurumumuza ziyarette bulunan Sayın Kaymakamımız Şükrü Görücü’ye ve Milli Eğitim Müdürümüz Ali Doğru’ya teşekkür ediyorum” diye konuştu. Devrim Kosova’nın konuşmasından sonra ödül programına geçildi.

 

Kaymakam Görücü, İlçemizin adının böyle güzel başarılarla anılmasından, ilçemizdeki eğitim çıtasının yükselmesinden mutluluk duyduğunu belirterek lise ve üniversite hayatında da başarısının aynı şekilde devam etmesini temenni etti. Öğrencinin başarısında emeği geçen öğretmenlere, Kosova Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Devrim Kosova ve ailesine teşekkür ettikten sonra, başarısından dolayı Hasan Can Emirli’yi kutlayarak ödülünü verdi.

Sınav hakkında Kaymakam Görücü’ye bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru, Türkiye genelinde yapılan sınava yaklaşık 1 milyon 600 bin öğrencinin katıldığını belirtti. 181 öğrencinin tüm sorulara doğru cevap vererek birinci olduğunu, öğrencimiz Hasan Can Emirlinin da tüm soruları doğru cevaplandırarak Türkiye birincisi öğrenciler arasında yer aldığını ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru, "Öğrencimiz tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasına adını yazdırarak bizleri onurlandırdı. Öğrencimizin başarısında emek sahibi olan ailesi ve öğretmenlerine teşekkür ediyor, kendisini de tebrik ediyorum" diye konuşarak Emirli’yi ödüllendirdi.

 

  Sıradaki Haber: İnegöllü Gençler Kampta
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)