Rehavete kapılana ceza kapıda

14 Haziran 2020 / Pazar 13:23:55 | SAĞLIK |

Kaymakam Şükrü Görücü tedbiri elden bırakan vatandaşlara uyarılarda bulunarak, maske takma zorunluluğu bulunan yerlerde maskesini takmayan ve sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşlara cezai yaptırımın uygulanacağını belirtti.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

MASKE KULLANILMIYOR

İnegöl’de sokağa çıkan her 3 vatandaştan ortalama 2’sinin maske kullanmadığı ve sosyal mesafe kuralına uymadıkları gözlemlenirken; KaymakamŞükrü Görücü, koronavirüs ile mücadele kapsamında maske kullanımının önemine dikkat çekerek İnegöllü vatandaşları uyardı.

KURALLARA UYALIM

Kaymakam Şükrü görücü yaptığı açıklamada; "Kontrollü normalleşme kapsamında, cumhurbaşkanımızın da dediği gibi maske kullanımı, sosyal mesafe ve kişisel hijyen çok önemli. Bilim kurulu üyelerinin ve sağlık uzmanlarının tavsiyeleri doğrultusunda, virüsün bulaşmasını engellemek için maske kullanmalıyız. Ben bu konuyla alakalı İnegöllü vatandaşları duyarlı olmaya davet ediyorum. Süreci ülke olarak da İnegöl özelinde de güzel yürüttük. Şimdiden sonra da dikkatli olacağız ve bu beladan hep birlikte kurtulacağız.”

VAKA SAYISINDA ARTIŞ VAR

"Maske kullanımı, sosyal mesafe kuralı ve hijyene vatandaşlarımız dikkat etsinler ve uysunlar. Tedbiri elden bırakmayalım. İnegöl’de vakalarda artış söz konusu. Tedbiri elden bırakırsak daha vahim tablolarla karşı karşıya kalabiliriz. Valilik tarafından belirlenen 28 noktada maske kullanmayan vatandaşlar tespit edilirse gerekli cezai işlem uygulanacak. Kurallara uyalım, herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum. “ dedi.

 

İnegöl’de maske takmanın zorunlu olduğu yerler ise şu şekilde;

1 İnegöl AVM

2 Özdilek AVM

3 Sarraflar caddesi ve Kapalı Çarşı

4 Park Caddesi

5 Kasım Efendi Caddesi

6 Atatürk Bulvarı

7 Nuri Doğrul Caddesi

8 Ankara Caddesi

9 Belediye Caddesi

10 Mahmut Esat Bey Caddesi

11 Adnan Mender Bulvarı

12 Ahmet Akyol Caddesi

13 İstiklal Caddesi

14 Şebboy Caddesi

15 Altay Caddesi

16 Hastane Caddesi

17 Zafer Caddesi

17 Ertuğrul Gazi Caddesi

18 Anafartalar Caddesi

20 Merpa Kapalı Pazar yeri

21 Pazartesi Pazarı

22 Cumartesi Pazarı

23 Salı Pazarı (Alanyurt)

24 Mesudiye Pazarı

25 Akhisar Yeni İnegöl Pazarı

26 Yenice Konutlar Pazarı

27 Kurşunlu Mahallesi Pazarı

28 Huzur Mahallesi Pazarı

  Sıradaki Haber: Vaka sayısı 1000'i aştı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (1)
İsmet pesen
14 Haziran 2020 / Pazar 16:10:01
Cezalar lafta kalıyor.denetim hiç görmedim..üç kişiden ikisinde maske yok..acaba takanlarmı ayıp ediyor..yerli halkımız kurallara uymuyor..suriyeliler bir o kadar daha uymuyor maalesef..