Öğrencilere tercih kolaylığı

02 Temmuz 2019 / Salı 17:38:23 | EĞİTİM |

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçelerde Merkezi Sınav ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih danışmanlığı komisyonları kurdu. Bu kapsamda, İnegöl’de 16 okulda öğrencilere tercih danışmanlığı hizmeti verilecek.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

TERCİH DANIŞMANLIĞI KOMİSYONLARI KURULDU

Konu hakkında yapılan açıklamada;

“Eğitsel ve mesleki rehberlik hizmetleri; öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri, meslekleri tanımaları, mesleklerin gerektirdiği özellikleri öğrenmeleri, kendilerine uygun meslek alanlarına yönelmeleri ve bu doğrultuda tercih edebilecekleri okul, alan ve programları seçmeleri amacıyla tercih danışmanlığı sürecinde öğrencilere ilgi,  yetenek ve kişilik özellikleri doğrultusunda bir üst öğrenim kurumuna geçişlerinde profesyonel destek sağlanması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda; 17 ilçede Merkezi Sınav ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih danışmanlığı komisyonları kurulmuştur.” ifadelerine yer verildi.

TERCİH DANIŞMANLIĞI YAPACAKLAR

İnegöl’de tercih danışmanlığı hizmeti verecek okullar ise şu şekilde;

Kocatepe Ortaokulu, Müşerref-Muzaffer Samda Ortaokulu, İstaş Kentaş Ortaokulu, Yenice 19 Mayıs Ortaokulu, Prof Dr. Selçuk Yahşi Ortaokulu, Gazipaşa Ortaokulu, TOKİ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu,  Gaziosmanpaşa İmam Hatip Ortaokulu, Altıeylül Ortaokulu

 

Ertuğrulgazi Ortaokulu, Sezai Karakoç Ortaokulu, Kurşunlu Cumhuriyet Ortaokulu, Erdem Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Hanife Selçuk Teşik Rehberlik Araştırma Merkezi ile Dumlupınar Ortaokulu.

  Sıradaki Haber: İşte Cavit Hoca'nın yeni adresi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)