Kuran Kursuna yemekhane yapıyorlar

08 Ağustos 2019 / Perşembe 18:22:25 | İNANÇ |

Mesudiye Mahallesi Somuncu Baba Cami Derneği Başkanı Necmettin Sevim, hem yaz kursları ile ilgili hem de hafızlık kursları ile ilgili yaptıkları çalışmaları değerlendirdi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Somuncu Baba Cami Derneği Başkanı Necmettin Sevim yaptığı açıklamada; “Somuncu Baba Camiinde yaz kurslarımız 13 bay 2 erkek hocamızla 200 öğrencimizle 24 Haziran’da başlayıp 8 Ağustos Perşembe günü hatim ve ikramla bitirdik.  Camimizin ve derneğimizin kuruluşundan beri müdürlüğümüzün de destekleriyle çok hayırlı hizmetler yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Camimizde namaz vakitleri dışında her yaştan insanımıza ilim ve Kuran öğretiyoruz. Bizi farklı kılan ise, camimizin her katında her köşesinde eğitim yapılıyor olması. Camii üst katında iki sınıfta hafız adayları yetiştirme sınıflar var. Alt katımızda ise 30 öğrencilik yatakhanesi yemekhaneyle hafızlık kursumuz var. Müftülüğümüze bağlı hafızlık kursumuzda bu yıl 28 öğrencimiz hafızlık icazeti almıştır. Aynı zamanda 30 öğrencimizde servislerle alınarak dışarıdan hafızlık eğitimi almaktadır. Kursumuzda hafızlık eğitimi alan bu öğrencilerimize sosyal faaliyetler (gezi,piknik vs.gibi )yapılmaktadır” dedi.

Sevim şöyle devam etti: “Bu hafızlık kursumuzun yemekhanesini camii bahçesinde geniş bir alana taşımak ve ferah ortamda öğrencilerimize yemek sunmak için inşaat başlattık. Yemekhanemiz  100 kişilik hizmet verecek olup siz hayırseverlerimizi bu inşaata yardım etmelerini ,desteklerini bekliyoruz. Kurs irtibat.02247150092 veya 05424514050”

  Sıradaki Haber: ‘Bu Yaz Cami’de olanlara ödül
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)