Kosova’dan “Engelliler Günü” etkinliği

09 Aralık 2019 / Pazartesi 16:07:11 | EĞİTİM |

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Kosova Koleji öğrencileri ‘Oyun Kardeşliği’ etkinliği kapsamında Nene Hatun Özel Eğitim Uygulama Merkezine ziyarette bulundular.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Kosova Koleji Sosyal Bilgiler Öğretmeni Muhammet Tilgel’in koordinatörlüğünde, Kosova Koleji 6. Sınıf öğrencileri en sevdikleri oyuncaklarını, evlerinden getirerek okul yönetimine teslim etti. “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” de, öğrencilerde ve diğer paydaşlar da farkındalık oluşturmak amacıyla, Kosova Koleji Fen Lisesi Müdürü Özer Yılmaz Başkanlığında bir grup öğrenci ile birlikte, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Muhammet Tilgel ve Rehber Öğretmen Fatmagül Altun “Oyuncak Kardeşliği”  etkinliğini Nene Hatun Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileriyle gerçekleştirdi.

Nene Hatun Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Abdurrahim Kay, öğrencileri ve öğretmenleri, Kosova Koleji ekibini karşıladı.

Kosova Koleji Fen Lisesi Müdürü Özer Yılmaz; “Bu programa katılmaktan büyük memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Toplumların bir arada yaşamasını zorlaştıran en büyük engel sevgisizliktir. Sevginin her zorluğu aşan mucizevi bir duygu olduğunu vurgulamak istiyorum. Kurum olarak amacımız bu günde öğrencilerimiz arasında sevmeyi ve sevgiyi paylaşmaktı. Bize destek olan velilerimize ve Nene Hatun Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Abdurrahim Kay ile öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum” dedi

 Programda iki kurumun öğrencileri birlikte oyunlar oynadı, şarkılar söylediler. Kosova Koleji Öğrencileri yanlarında getirdikleri hediyelerini, yeni arkadaşlarıyla paylaştılar. Program, öğrencilerin birbirleriyle tanışması ve hazırlanan gösterilerin sahnelenmesiyle son buldu.

 

 

  Sıradaki Haber: Kalite’den motivasyon gezisi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)