Hükümet konağı taşınıyor

13 Ekim 2021 / Çarşamba 15:30:55 | GÜNCEL |

Yıllar geçtikçe işlevini kaybeden Hükümet Konağının yıkılmasının hazırlıklarına başlanırken; binadaki kurumların taşınma işlemleri başladı. Kurumların nerede hizmet vereceği de belli oldu.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Kaymakamlık, Nüfus Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Tapu Müdürlüğü gibi kurumların yer aldığı Hükümet Konağı 1988 yılında yapıldı.

 

Yıllar geçtikçe işlevini kaybeden bina, göreve gelen Kaymakamlar tarafından restore ettirildi, boyandı yada güçlendirildi. Ancak yenisinin yapılması için hiçbir çalışma yapılmadı. Yıkım kararı verilen Hükümet Konağının yerine yenisi yapılacak. Yıkım öncesi binadaki kurumlar taşınmaya başladı.

 

Yapılan değerlendirmeler sonucunda Kaymakamlık, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının İnegöl Belediyesine ait Beşinci Mevsim Kültür Merkezine; Nüfus Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü ve Tapu Müdürlüğü gibi kurumların ise Vergi Dairesine taşınacağı bildirildi. Taşınma çalışmaların tamamlanmasının ardından kurumların söz konusu yerde hizmet vermeye başlayacağı belirtildi.

 

YERİ HALA BELLİ OLMADI

Yeni yapılacak kaymakamlık binasının yeri hala gizemini korumakta. Yeni yerin nereye yapılacağı ile alakalı çalışmalar devam ederken, mevcut kaymakamlık binasındaki kurumların taşınma işlemi bitmesinin ardından binanın yıkımı gerçekleştirilecek.

 

Kaymakam Eren Arslan yaptığı açıklamada; 1987 yılından itibaren İnegöl’ümüze hizmet veren hükümet konağımızdan taşınmaya başladık. Yeni yapılacak olan ve İnegöl’ümüze yakışır şekilde planlanan hükümet konağımızın şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

  Sıradaki Haber: MÜSİAD yaptırıyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)