Her yer açık işyerleri kapalı

24 Ocak 2021 / Pazar 13:28:30 | SİYASET |

İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Karaman, AK parti kongrelerinin yapıldığı ortamda küçük esnafın yasaklara takıldığını belirterek, gerekli tedbirler alınarak işyerlerinin açılması gerektiğini söyledi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Yazılı açıklama yaparak esnafın yanında oldukları mesajını veren İlçe Başkanı Karaman, "Dünyaca yaşadığımız koronavirüs belası ile birlikte ülkemizde ciddi manada ekonomik kriz ve beraberinde tüm vatandaşlarımızla birlikte hayat pahalılığını iliklerimize kadar yaşamaktayız. Bu zor koşullarda en çok etkilenen kesimin küçük esnafımızın olduğu aşikardır."

"Devletimizin açıkladığı destek paketlerinin çok kısıtlı esnafı kapsaması sebebiyle yetersiz kaldığı kanaatindeyiz.  Daha önce (pandeminin ilk zamanlarında) verilen kredilerin ödemelerinin de gelmesi sıkıntıları arttırmaktadır. AVM'ler, otel restaurantları, fabrika yemekhaneleri ve 2-3 bin kişilik kapalı salonlarda tıka basa doldurulan AKP kongreleri serbestken küçük esnafın yasaklara takılmasının hiçbir mantıklı izahı yoktur. Kapalı olan kahvehane, lokanta, cafe ve restaurant gibi küçük esnaf ve işletmelerimizin tedbirleri arttırarak işyerlerini açmalarına mutlaka izin verilmelidir." dedi.

  Sıradaki Haber: Esnaf çözüm bekliyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)