Haydi, çocuklar camiye

09 Haziran 2019 / Pazar 17:15:53 | İNANÇ |

Okulların tatil olmasıyla, ‘Camiler çocukla dolsun ahlakı kuran olsun’ sloganıyla düzenlenecek olan Yaz Kuran Kursları 17 Haziran’da açılacak. Kurslara katılacak gençler ve çocuklar, yaz tatilini Kur’anı Kerim ile dini bilgiler öğrenerek geçirecek.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

CAMİLER ÇOCUKLA DOLSUN

2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Yaz Kuran Kursları 17 Haziran'da açılacak. Diyanet İşleri Başkanlığı, çocukları ve gençleri bu yıl ‘Camiler çocukla dolsun ahlakı kuran olsun’ çağrısıyla kurslara davet ediyor.

17 HAZİRAN'DA BAŞLAYACAK

17 Haziran'da açılacak Yaz Kuran Kurslarında bu yıl iki dönem halinde 8 hafta eğitim verilecek. Kayıtlar ise 12 Haziran’da başlıyor. Yaz Kuran Kurslarına İnegöl’de 10 binin üzerinde öğrencinin katılması beklenirken; kurslara katılan çocuklar Ku'an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrenecek. Çocuk sesi camilere neşe katarken; Yaz Kuran Kursları 8 haftalık eğitimin ardından sona erecek.

 

Ayrıca 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Yaz Kuran Kurslarında, öğrencilere yönelik vatan sevgisi, birlik ve beraberlik gibi konuların yer alacağı etkinlikler düzenlenecek.

 

 

 

  Sıradaki Haber: Kadir Gecesi İdrak Edildi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)