Gıda denetimleri sürüyor

27 Kasım 2019 / Çarşamba 08:18:40 | SAĞLIK |

İnegöl İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, gıda denetimlerini hız kesmeden sürdürüyor. Vatandaşların temiz ve hijyenik bir şekilde gıda tüketimini sağlaması açısından yapılan denetimlerde şuana kadar 3 bin 500 firma denetlendi. Denetimlerde, 26 işletmeye 3 bin TL ile 20 bin TL arasında cezai işlem uygulandı.

3 BİN 500 İŞ YERİNDE RESMİ KONTROL GERÇEKLEŞTİRDİ

25-30 Kasım tarihleri arasında Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin talimatıyla ülke genelinde gıda güvenirliliğine yönelik denetim seferberliği başlatıldı.

 

Bu kapsamda et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, ekmek ve unlu mamul üretim yerleri, kasap, şarküteri, bakkal, market, büfe gibi gıda satış yerleri,  okul kantinleri ve yemekhaneleri ile lokanta, restoran v.b. toplu tüketim yerlerinde resmi kontroller yapılacak. İnegöl’de yürütülecek denetim faaliyetleri denetim ekibi ile yürütülecek.

 

Yıl boyunca denetimlere devam eden İnegöl İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, 2019 yılı içinde bu güne kadar 3 bin 500 iş yerinde resmi kontrol gerçekleştirdi. Halkın sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmesi için yapılan denetimlerde, 26 işletmeye 3 bin TL ile 20 bin TL arasında cezai işlem uygulandı. Yılsonuna kadar 4 bin 300 işyerine denetim yapılması hedefleniyor.

 

İnegöl İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, 2018 yılında 3 bin 63 firmayı denetlerken; 33 firmaya 128 bin 221 TL cezai işlem uygulamıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Sıradaki Haber: Öğrenciler diş taramasından geçti
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)