Erdoğan, Abdülhamid’dir

21 Mayıs 2022 / Cumartesi 20:21:01 | SİYASET |

Sultan Abdülhamid Han Kültür Ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, bir ulusal kanaldaki programa katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Abdülhamid Han ile alakalı yaptığı eleştiriye tepki gösterdi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Açıklama yapan Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, "Kuruluş toprağı Bursa İnegöl’de milli tarih şuuruyla bezenmiş gençlik yetiştirmek adına mücadele etmekteyiz. Dün akşam Halk TV ye çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Sultan Abdülhamid Han ile ilgili ve demokratik yollarla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza 2. kez istibdat benzetmesi yaparak talihsiz açıklamalarda bulunmuştur. Tarihimize ve Cumhurbaşkanımıza yapılan bu mesnetsiz ifadeleri Meral Akşener’e aynı şekilde iade ediyoruz. Tarihi tarihçilere bırakmayı kendisine öneriyoruz. Sözde istibdat döneminin açıklanmasını sizden bekliyoruz. Derneğimizde veya kendisinin uygun göreceği bir platformda bu konuları karşılıklı görüşmeye davet ediyoruz”dedi.

 

Yazıcı konuşmasını şöyle tamamladı: “Tarihi şahsiyetlerimizi zedeleyici birleştirmeden yoksun ayrıştırmayı, birbirimizden uzaklaştırıcı bu gibi ifadeler milletimizi ancak bölmeye iter. Ben burdan Meral Akşener’e sesleniyorum. Sultan Abdülhamid’i yine hedef gösterirse onu küçük düşürücü ve benzeri sözler sarf ederse dernek avukatlarımız yoluyla yasal olan tüm hukuki haklarımızı kullanmaktan çekinmeyeceğiz. Sultan Abdülhamid Han yalnız değildir. Sn. Cumhurbaşkanımızda yalnız değildir. Hiç kimse bu ülkeye fayda sağlayan devlet adamlarımıza fütursuzca saldıramaz, saldıranların karşısında Sultan Abdülhamid Han K.E.D derneği olarak her daim karşılarında olacağımızı buradan ilan ediyoruz. Israrla saldırmaya devam edilirse de Sultan Hamid’i sevenlerle birlikte demokratik yollarla iyi parti genel merkezinin önünde olacağız. Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur."

  Sıradaki Haber: Erbakan İnegöl’e geliyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)