Dualar Doğu Türkistan için

14 Aralık 2018 / Cuma 15:58:53 | İNANÇ |

İnegöl Ülkü Ocakları mensupları Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde hükümetin uyguladığı politikalar nedeniyle şehit olan Türkler için Cuma namazının ardından gıyabi cenaze namazı kıldı.

Cuma namazının ardından İnegöl İshakpaşa Cami’nde kılınan Gıyabi Cenaze namazına İnegöl Ülkü Ocakları mensupları ve vatandaşlar katıldı.

ŞÜKRÜNÜ EDA ETTİK

Namazın ardından açıklamalarda bulunan İnegöl Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Alper Pakoğlu, “Bugün bir namaz için bir araya geldik. Bu namazda ay yıldızlı bayrağın gölgesinde Müslüman bir toplum olarak yaşamamızın şükrünü ettik, bu namazda Yüce Allah’tan Doğu Türkistan’ın, Karabağ’ın, Telafer’in, Arakan’ın ve zulüm altında olup da bizlerden yardım eli bekleyen tüm insanlığın vebalinin affını diledik. Biçare kaldığımız Doğu Türkistan için, tüm din kardeşlerimiz, soydaşlarımız için bir araya geldik. Kıldığımız namaz bir cenaze namazıdır; zulüm altında hayatını kaybedenler için, açlıktan hayatını kaybedenler için ve kaybettiğimiz insanlığımız için.Bizimle aynı hassasiyetleri paylaşan, çağrımıza icabet edip aynı safta yer alan tüm İnegöl halkından Allah razı olsun” dedi.

  Sıradaki Haber: Siyeri Nebi yarışması yapılacak
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)