Camilerde sandalyeler duruyor

24 Aralık 2019 / Salı 08:53:05 | İNANÇ |

Din İşleri Yüksek Kurulu'nun aldığı karara göre, camilerde bulunan tabure,sandalye gibi malzemelere artık camilerde yer verilmeyecek. İnegöl’deki bazıl camilerde sandalye ve tabureler kaldırılırken; kaldırılmayan camiler de bulunuyor.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Din İşleri Yüksek Kurulu geçtiğimiz haftalarda: " Tabure/ sandalye üzerinde namaz kılan vatandaşlarımız için cami ve cemaat ve saf düzeninin dışında belirli uygun bir ortam hazırlamak; cami ve cemaat ruhuna uygun olmamıştır. Bu durum bir taraftan cami cemaati tarafıdnan bir takım huzursuzluklara sebep olurken, bir taraftan da cami içinde müstakil yerlerin oluşturulması cami doku ve kültürünü yansıtmamaktadır" açıklamasında bulunuştu. Tabure ve sandalyelerin kaldırılmasına dair verdiği kararı 5 maddede açıklayan Diyanet İşleri, tüm il Valilikleri ve Müftülüklere kararı iletti.

İnegöl’de bazı camiler bu karar sonrası tabure ve sandalyeleri kaldırdı. Ancak hala kaldırmayan camilerin olduğu gözlemlendi. Tüm camilerde tabure ve sandalyelerin ne zaman kaldırılacağı bilinmiyor.

 

  Sıradaki Haber: Camilerde tabure ve sandalye üzerinde namaz kılma devri kapandı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)