‘Beslenme Dostu Okul’ Altın Nesil

12 Mart 2019 / Salı 17:37:23 | EĞİTİM |

Altın Nesil Okulları’nda, 4 yıldır yürütülen ‘Beslenme Dostu Okul’ projesi kapsamında; ‘Sağlıklı Beslenme’ konulu şiir,resim ve afiş tasarım yarışmaları düzenlendi.

SAĞLIKLI BESLENMEYİ ÇOK ÖNEMSEMELİYİZ

Altın Nesil okulları’nda; 1, ve 2. Sınıflar arası resim, 3, ve 4. Sınıflar arası şiir, 1,2,3, ve 4 sınıflar afiş tasarım olarak planlanan yarışmalarda öğrenciler, başarılı çalışmalar ortaya çıkardı. Dereceye giren öğrenciler; kupa,madalya ve çeşitli hediyeler kazandı.

Etkinliklerle ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Serdar ACAR “Sağlıklı beslenme okulumuzda son derece önemsediğimiz bir yaklaşım. Bu sebeple uzun yıllardır okulumuzda zararlı yiyecekler ve bunların etkileri üzerine çalışmalar yapıyoruz. Özellikle ilköğretim bölümünde ‘kantin’kavramını kullanmıyoruz.  Bu nedenle öğrencilerimiz bir diyetisyen ve gıda mühendisi onayında hazırlanan öğle yemeklerini yiyerek ihtiyaçları olan gıdayı en sağlıklı yoldan almış oluyorlar. Ayrıca öğleden sonraları haftanın belirli günlerinde satışa sunulan meyve de öğrencilerimizin gerek duydukları vitamini almalarını sağlıyor.” dedi.

 

  Sıradaki Haber: Minik öğrenciler İshakpaşa ‘da
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)