Belediye emlak ofisi mi?

10 Mayıs 2022 / Salı 17:11:26 | SİYASET |

DSP İnegöl İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar yayımladığı basın açıklamasında İnegöl Belediye meclisinde alınan arsa satışını eleştirdi. Büyükışıklar arsa satışı hakkında “Halkın mallarının satışı ile siyasi ikballerinde söz verdikleri ve beceremedikleri projeleri tamamlamayı hedeflemektedir” şeklinde açıklamalarda bulunarak, İnegöl Belediyesi’ni emlak ofisi gibi çalıştığı ifade ederek eleştirdi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

DSP İnegöl İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar yaptığı yazılı açıklamada meclisten geçen emlak satışının içinde Belediye ekmek fabrikasının olduğunu da söyledi.

 

Demokratik Sol Parti İnegöl İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “İnegöl Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısında Nilüfer Başköy’de Bursa Büyükşehir’den alacak karşılığında alınan arsaların hala daha satılmadığını Sayın Taban açıkça ifade etmiştir. Bu yerlerin daha fazla değerleneceği için bekletildiğini de ifade etmiştir. Bu konu hakkında meclis oturumunda açıklama ihtiyacı duyan Sayın Başkan bu ve benzeri satılması kararlaştırılan yerler dururken şimdi mecliste içerisinde eski Belediye Ekmek Fabrikasının da bulunduğu birçok gayrimenkulün satış kararını oylamış ve oy çokluğu ile kabul edilmiştir. Muhalefetin ısrarlı itirazlarına rağmen geçen bu kararın Demokratik Sol Parti olarak bizde doğru olmadığını düşünüyoruz.”

 

HEDEF: HALKIN MALLARINI SATARAK BECEREMEDİKLERİ PROJELERİ TAMAMLAMAK

“Bu satışlardan elde edilen tahmini 100-150 milyon liralık gelirlerin Belediyenin devam eden hizmet projelerinde kullanılacağı ifade edilmiştir. Sayın Taban ve evet oyu kullanan meclis üyeleri dedelerinden miras kalan mülklermiş gibi İnegöl halkının mallarını satarak siyasi ikballerinde söz verdikleri ve beceremedikleri projeleri tamamlamayı hedeflemektedir.”

 

ÖNCE BAŞKÖY’DEKİ ARSAYI SATIN

“Kısaca özetlersek halkın Belediyesinin malları söz verip bitiremedikleri Belediye Başkanlık Sarayı inşaatına gidecektir. Yol yakınken tavsiyemiz şudur. Öncelikle Bursa Büyükşehirden aldığınız ve 15 milyon bedel karşılığı saydığınız değerlendiğini söylediğiniz Başköy’deki arsaları satın. Eğer bu arsalar saray inşaatınıza yetmezse diğer mülkleri mecliste görüşürsünüz.”

 

EKMEK FABRİKASI DA SATILIYOR

“Ayrıca Belediye Ekmek Fabrikası hakkında satış kararı alınması fazlasıyla üzücüdür. Yıllarca hem istihdam hem de halkımızın kaliteli ucuz ekmek almasını sağlayan bir tesis daha gitmektedir. Yapmayın arkadaşlar halkın mallarını har vurup harman savurmayın. Güçlü İnegöl Belediyesi sizler yüzünden her geçen gün zayıflamaktadır. Bu güzel ve katma değeri yüksek kent sizlerin elinde yok olmaktadır.”

 

PEŞİN SATAN EMLAK OFİSİ

“Tekrar hatırlatıyoruz. İnegöl Belediyesi kar amacı gütmeyen, yarı özerk kamu kurumudur. Mecliste ifade ettiğiniz görüşleriniz ise ticarethane yöneten kişiler görüşleri gibidir. Sizler tüccar değilsiniz. Miras paylaşan tüccarlar gibi eskileri daha satmadık ama bunlarında satış iznini alalım sonra bakarız en iyi fiyata hangisi satılıyorsa onları satarız demek tam anlamı ile biz portföyünü geniş tutan, peşin satan emlak ofisiyiz demektir.”

YEŞİL ALAN MEMNUNİYETİ

“İnegöl Kaymakamlık binasının olduğu alanın yeşil alan olarak kalacağını duymuş olmaktan da ayrıca memnuniyetimizi ifade etmek isteriz. Bir an evvel alanın projesinin kamuoyuna tanıtılması ve düzenlenmesi temennimizdir.”

  Sıradaki Haber: 13 bin m2 arsa satışa çıkıyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)