15 işyerine ceza

13 Nisan 2021 / Salı 11:21:22 | GÜNCEL |

Zabıta, şehir genelindeki ekmek fırını, unlu mamuller ve tatlıcı işyerlerinin tamamını denetimden geçirdi. Toplamda 144 işyeri denetlenirken, 15 işyerine cezai işlem uygulandı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Zabıta Müdürlüğünden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Ramazan ayı dolayısıyla şehrimizdeki 57 ekmek fırını, 67 unlu mamuller, 20 tatlıcı işyeri olmak üzere toplamda 144 işyeri denetlenmiştir. Yapılan denetimlerde; işyeri açma ve çalıştırma belgesi, fiyat tarifesi, genel temizlik hususları, personel temizliği, uyarıcı levhalar, yaya yolu işgali, gramaj, ruhsata aykırı faaliyette bulunup bulunulmadığı ve cpvid-19 tedbirlerine uyulması gibi konular incelendi. Denetimler sonucunda; 3 işyerine ruhsata aykırı faaliyet, 5 işyerine genel temizlik, 2 işyerine pandemi kurallarına uymamak, 3 işyerine etiketsiz ürün satışı ve 2 işyerine eksik gramaj ihlallerinden dolayı olmak üzere toplam 15 işyerine farklı konularda cezai işlem uygulandı. Cezai işlem uygulanan işyerleri hakkında ilgili kurumlara da gerekli bildirimler yapıldı.”

 

İnegöl Belediyesi, ramazan süresince ve devamında halk sağlığını korumak adına gıda üretimi ve satışı yapılan işyerlerine yönelik denetimlerin sıklaştırılarak devam edeceğini duyurdu.

  Sıradaki Haber: Enkaz alanında çalışma
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)