10 ay sonra teslim edilecek

12 Kasım 2021 / Cuma 14:05:25 | GÜNCEL |

‘100 bin Sosyal Konut Projesi’ kapsamında İnegöl’de yapılan 805 konutun teslim tarihi belli oldu. Konutların yapımı %40 seviyelerine gelirken; konutların hak sahiplerine 2022 yılının Ağustos ayında teslim edileceği duyuruldu.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

3. Etap TOKİ konutlarında yapım çalışması hummalı bir şekilde sürüyor. 400’ü aşkın personelin gece gündüz çalıştığı TOKİ bölgesinde 805 konut, 2 ticarethane ve 1 cami hızla yükseliyor. Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş ve parti yöneticileri ile birlikte devam eden TOKİ inşaatlarını yerinde inceledi.

 

Hem inşaatlarla ilgili son durumu yerinde gören hem de çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Alper Taban, vatandaşlara müjde niteliğinde bilgiler verdi.

 

Başkan Taban, şöyle konuştu: “3. Etap TOKİ bölgemizdeyiz. Burada başlayan ve devam eden çalışmaları yerinde görmek üzere buradayız. Bildiğiniz gibi 3. Etap TOKİ projesi seçim beyannamelerimiz arasında yer alan projelerden biri. Seçim öncesi ara dönemimizde vatandaşlarımızdan konut ihtiyacına dair talepler almıştık. Bu talepler neticesinde de şehrimizde TOKİ konutları yapılması durumunda vatandaşlarımızın talep edeceğini gördük. Sonrasında yapılan çalışmalar neticesinde şehrimizde toplamda 805 konutun yer aldığı bir proje başlamış oldu.”

 

2022 AĞUSTOS’TA TESLİM EDİLECEK

“Şu anda genel anlamda yüzde 40’lara gelmiş durumda. 2022 yılının Ağustos ayında proje zaten tamamlanıyor olacak. Burada çok hummalı bir çalışma görüyoruz. Yolları, binaları, ticaret alanları, sosyal donatı alanları hızlı şekilde yapılıyor. Burada 560 adet 2+1, 240 adet 3+1 konut bulunuyor. Beraberinde 2 ticaret merkezi ve 1 tane cami var. Ancak buraya bir de okul yapımıyla ilgili süreci işletiyoruz. Gerekli girişimler gerçekleşti. En kısa zamanda ihalesi yapılıp hayata geçirilecek.” dedi.

 

  Sıradaki Haber: Bakanlıktan EYT açıklaması
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)