1 milyon dolar ihracat anlaşması

03 Ekim 2020 / Cumartesi 18:25:55 | EKONOMİ |

Sardunya mobilyadan dev anlaşma. İnegöllü firma, Abdellatif Dizayn firması ile 1 milyon dolarlık iş anlaşması protokolü imzaladı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

İnegöl’ün önemli koltuk üretici firmalarından olan Sardunya Mobilya, Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesindeki mağazasında önemli bir işbirliği anlaşması yaptı.

 

İlçe protokolünün de katıldığı organizasyonda, Abdellatif Dizayn firması sahibi Filistin asıllı Muhammed Abdellatif ile Sardunya Mobilya arasında iş birliği protokolü imzalandı.

 

İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Güleç,  MOSDER Başkanı Mustafa Balcı, MÜSİAD Başkanı Mehmet Döngel, İmos Başkanı Okan Güler ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan’ında katıldığı imza töreninde Sardunya Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kırnak, anlaşmanın detaylarına ilişkin bilgiler aktardı.

 

2023 YILI HEDEF İHRACAT RAKAMI 5 MİLYON DOLAR

2021 yılının Ekim ayına kadar 1 milyon dolarlık koltuk ihracatını Filistin bölgesine yapacaklarını duyuran Kırnak, “Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle ülke ekonomilerinde ciddi daralmalar ve sancılar yaşandı. Buna rağmen, gerek hükümetimizin attığı adımlar gerekse de iş dünyamızın kendine olan inancı nedeniyle bugün sanayilerimizde ki çarklar eskisinden daha hızlı dönmeye başlamıştır. 2019 yılında yaklaşık 25 ülkeye 1 milyon dolarlık ihracat yapan firmamız, pandemiye rağmen bu yılın ilk 10 ayında 1,5 milyon doları aşmıştır. Yıl sonu hedefimiz ise ihracatta %60’lık bir büyümenin yakalanmasıdır. Firmamızın 2023 yılı hedef ihracat rakamı ise 5 milyon dolardır.”

 

 “Bugün burada Abdellatif Dizayn firmamızla yapacağımız distribütörlük ile İsrail-Filistin bölgemize 1 milyon dolarlık mobilya ihracatını öngörmekteyiz. Bu rakamın 2023 yılı sonu itibariyle 2 milyon doları aşması en büyük hedeflerimiz arasındadır. Bu vesileyle İnegöl’ümüze güvenen ve firmamızı tercih eden değerli iş adamamı Muhammed beye huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi

 

Firma ortakları Mehmet Yavuz ve Ferdi Özdemir ile ihracatta köprü görevi gören Asra Dış Ticaret Firmasının ortakları İbrahim Kırnak ve Yusuf Yasin’e,  firmanın tüm çalışanları ile ilçe ekonomisine yön veren protokol üyelerine minnetlerini sunan Ümit Kırnak, “Her gün yeni bir heyecanla işe atıldığımız ancak bugün yaşadığımız duygu ve sevincimize ortak olan kıymetli protokolümüzün huzurunda yeni hazırladığımız sözleşmeyi imzalıyorum” diye konuştu.

 

Protokolün hayırlı olmasını temenni eden protokol üyeleri ise İnegöl mobilyasının başarılarından söz etti.

 

  Sıradaki Haber: Fuar Pazartesi açılıyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)