Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manisa'da düzenlenen mitingde konuştu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manisa'da düzenlenen mitingde konuştu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan 1071 sözleşmeli personel alımına dair başvuruların sona erdiği belirtilmiştir. Başvurular 29 Aralık 2023 tarihinde başlamış ve 8 Ocak 2024 tarihinde sona ermiştir. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet adresi üzerinden online olarak gerçekleştirmişlerdir.

GSB personel alımı sonuçları açıklandı mı?

GSB 1071 Sözleşmeli Personel Alımı: Başvuru Sonuçları ve Süreç

Başvuruların tamamlanmasının ardından, adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadığı değerlendirmeye alınacaktır. Başvurusu onaylanan adaylardan, KPSS puanı en yüksek adaylardan başlanarak her bir grup ve il için belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday, sözlü sınava çağrılacaktır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1071 Sözleşmeli Personel Alımı: Başvuru Sonuçları ve İlerleyen Aşamalar

Başvuru sonuçlarıyla ilgili net bir tarih belirtilmemiş ancak adaylar, sözlü sınav aşamasına geçebilmek için başvurularının değerlendirilmesini bekleyeceklerdir. Sözlü sınav aşaması için belirlenen adaylar daha sonra açıklanacaktır.

Başvuruları kabul edilen adaylardan istenen şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun belirli maddelerinde yer alan şartları taşıma, 18 yaşını doldurma, KPSS sınavından asgari 50 puan alma, sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almama, kamu kurumlarından ihraç edilmeme, sağlık sorunu bulunmama, tam zamanlı çalışma ve sözleşme esaslarına uyma gibi kriterler bulunmaktadır.

Başvuru sonuçları ve diğer aşamalarla ilgili güncel bilgileri takip etmek adına adaylar, resmi duyuruların yapılacağı kaynakları düzenli olarak kontrol etmelidirler.

Editör: İHSAN KURAN