Haluk Özbek Amperinoyu ve yaşadıkları süreci anlattı.

Amperinonun üretiminde şu zamana kadar nasıl bir süreç geçti ve sizi zorlayan bir süreç var mı? Bunu anlatabilir misiniz?

Öncelikle hoş geldiniz. Tabii ki bir otomotiv geliştirmek kolay bir süreç değil. Maddi manevi çok büyük emek sarf etmek gerekiyor. Fakat ilk etapta sağ olsun hem yönetim kurulu Başkanımız Yakup Beyin organizasyonuyla ben de Amperinonun CEO'luğunu yapıyorum. Yakup Beyin organizasyonu kurduğu ekiplerle beraber 2020 yılının Haziran ayından bu yana, yani dördüncü yılımızdayız.

50' ye yakın otomotiv konusunda tecrübeli ve iyi eğitim almış genç mühendislerden  bir ekip oluşturduk ve bu zamana kadar ilk üçüncü prototipimizi üretmiş olduk. İnşallah.

Tabii dördüncü yılımızdayız ve 2025 yılının başlarında da Allah nasip ederse seri üretimle ilgili hazırlıklarımızı yapmak istiyoruz.

WhatsApp Image 2023-11-16 at 13.29.13

Fuardan beklentileriniz nelerdir?

Fuarımız dediğim gibi GO GREEN Türkiye organizasyonu Bursadaki ilk otomotiv fuarı, elektrikli araçlar ve ekipmanlar fuarı an itibariyle çok hareketli ve canlı. Bizim bu fuarda bir ticari kaygımız yok ama ürünümüzü kamuoyuna anlatmakla ilgili çok kıymetli bir organizasyon oldu bizim için. Zaten gördüğünüz kadarıyla da bayağı ilgi var. Tabii yerli üretim olması hasebiyle Türkiye'deki alternatif  yerli elektrikli araç olması hasebiyle kamuoyu ciddi ilgi gösteriyor.

WhatsApp Image 2023-11-16 at 13.29.12

Amperinoyu önümüzdeki süreçte neler bekliyor?

Amperin önümüzdeki süreçte profesyonel bir tekrar sermaye yapısını tekrar kurulması, güçlendirilmesi belki yatırımcı ve fonlama destekleriyle daha küresel çapta üretimle ilgili hazırlık aşamaları bekliyor. İnşallah 2025'ten itibaren seri üretim hazırlıkları bekliyor.

WhatsApp Image 2023-11-16 at 13.29.15

Seri üretim için belirli bir tarih var mı?

Net bir tarihimizde dediğim gibi bu bir projemiz henüz argelerimiz daha devam ediyor. Seri üretim için biraz daha zaman var önümüzde. Zaten her zaman iddia ettiğimiz gibi biz çok mükemmel bir araç üretiyoruz iddiasında değiliz. An itibariyle fakat çok kıymetli ve değerli bir başlangıç yaptığımız iddiasındayız bu gerçeği biliyoruz ve bu gerçeğin arkasından gidiyoruz. Inşallah iki bin yirmi beş ten itibaren ser üretim çalışmalarımız başlamış olacak inşallah.