GİB, 2024 yılında da personel güçlendirmeye devam ediyor. Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan (KPSS) 65 ve üzeri puan almış adaylar, başvurularını kabul ettirebilecek. Bu alıma ilişkin tüm detaylar ve giriş belgeleri, GİB'in resmi web sitesi üzerinden erişime açılacak.

Malatya'da korkutan deprem! Malatya'da korkutan deprem!
Gelir Uzman Yardımcısı alımına dair başvurular 15 Nisan 2024 Pazartesi günü başlayıp, 25 Nisan 2024 Perşembe gününe kadar devam edecek.

GİB personel alımı başvuru şartları arasında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun genel şartlarını taşımak, belirli fakültelerden mezun olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak ve belirli bir KPSS puanına sahip olmak gibi kriterler bulunuyor. Adayların, belirlenen tarihler arasında başvurularını tamamlamaları gerekmekte.

Seçilen adaylar için sınav, 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü saat 10.00'da Ankara'da gerçekleştirilecek. Yazılı ve sözlü olarak yapılacak sınav, adayların mesleki bilgi ve becerilerini ölçmeyi amaçlıyor. Bu sınav, GİB bünyesinde uzman yardımcısı olarak görev yapmak isteyenler için önemli bir adım teşkil ediyor.

Editör: Umut Gökdaş