Altın fiyatları hafta sonu da yükselişini sürdürüyor, Altında son durum! Altın fiyatları hafta sonu da yükselişini sürdürüyor, Altında son durum!

Et fiyatlarının son dönemdeki artışı, kasap ve marketlerde satılan kemiklerin fiyatlarını da etkiledi. Eskiden kasaplar tarafından isteyene ücretsiz olarak verilen ya da sokak hayvanları için ayrılan ilikli kemikler, artık ciddi bir maliyetle satılıyor. Küçükbaş ve büyükbaş hayvanların kemiklerinin kilosu, kasaplarda 15 TL, marketlerde ise 50 TL'ye kadar çıkan fiyatlardan alıcı buluyor.


Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur'un ifadelerine göre, etin aşırı değerlenmesi, kış aylarında hastalıklara karşı iyi gelmesi nedeniyle ilikli kemiklere olan talebi artırdı. Bu durum, kemiklerin piyasa değerinin yükselmesine yol açtı. Yağmur, "Daha önce bu kemikler ücretsizdi. Hala çoğu kasap ücretsiz veriyor. Ancak marketler bu kemikleri stoklayıp 50 TL'ye satıyor," diyerek, özellikle ilikli kemiklerin, kışın çorbalar için tercih edildiğini belirtti. Buna rağmen Yağmur, kemiklerin ideal olarak ücretsiz olması gerektiğini vurguladı.

Editör: Fırat Çelik