Sarımsak, içerdiği güçlü bileşenler sayesinde akne, leke, sivilce gibi birçok cilt problemini çözmeye yardımcı olabiliyor. Hatta düzenli kullanımda ciltteki kızarıklık ve tahrişi de azalttığı söyleniyor. Cilt tonunu eşitleyerek daha parlak ve canlı bir görünüm sağlamaya da yardımcı olabiliyor. Özellikle donuk ve yorgun görünen ciltler için birebir!

Cilt Bakımında Yeni Trend! Sarımsak Maskesi! Akne, Leke Ve Kırışıklık İçin Birebir!

 Kırışıklıklara Karşıda Etkili Bir Silah!

Sarımsak maskesinin bir diğer iddiası da kırışıklıklarla mücadele! Antioksidan özellikleri sayesinde, cildin yaşlanma belirtilerini geciktirmeye ve daha genç bir görünüm sağlamaya yardımcı olabiliyor.

Sarımsak maskesi, kuru, yağlı, karmaşık her cilt tipi için uygun olarak biliniyor. Ancak hassas ciltlere sahip olanların dikkatli olması ve uygulamadan önce küçük bir bölgede test etmesi önemli.

Sarımsak Maskesii,

 Hazırlaması da Oldukça Pratik

Sarımsak maskesini evde hazırlamak çok kolay! Birkaç diş sarımsağı ezip, yoğurt ve balla karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulamanız yeterli.

Tabii ki, herhangi bir cilt bakım ürünü kullanmadan önce doktora veya bir dermatoloğa danışmak her zaman en doğrusu. Ancak doğal ve etkili bir çözüm arıyorsan, sarımsak maskesini denemeye değer!

Kaynak: Haber Merkezi