"Sosyal Medyada 'Formalite Evlilik' Dolandırıcılığına Karşı Uyarılar Artıyor "Sosyal Medyada 'Formalite Evlilik' Dolandırıcılığına Karşı Uyarılar Artıyor

Beşiktaş, AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç'in "şikeci kulüp" ifadeleri nedeniyle "hakaret" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu. Genç'in Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası yaptığı açıklamalar, siyah-beyazlı kulübün hukuki adımlar atmasına sebep oldu.

Genç'in, UEFA'nın sitesinde Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin şikeci kulüp olarak gösterildiğine dair yaptığı iddialar, Beşiktaş tarafından keskin bir dille reddedildi. Kulüp, Genç'in suç teşkil eden asılsız itham ve iddialarına karşı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunarak, soruşturma başlatılmasını talep etti.

Beşiktaş, yapılan açıklamada, Genç'in ifadelerinin gerçek dışı olduğunu ve kulübe zarar verdiğini belirterek, hakaret, iftira ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçlarından dolayı kamu davası açılması için iddianame düzenlenmesini istedi. Ayrıca, 6222 sayılı yasanın 22. maddesi gereği idari para cezası ve yaptırım kararı uygulanmasını talep etti.

Kaynak: Medya Radar