Teknolojinin hızlı akışında geride kalmak istemeyen Android kullanıcıları için önemli bir dönemeç yaklaşıyor. Google, internetin en çok kullanılan tarayıcılarından Chrome'un Android 7.0 Nougat ve öncesi sürümlerde desteğini kesme kararı aldı. Bu hamle, güncel olmayan işletim sistemlerini kullanmaya devam eden bir kesimi etkileyecek ve modern web deneyiminin kapılarını onlar için kapatacak. İşte bu değişikliğin yankıları ve etkileri üzerine bir bakış.


Android 7 Nougat: Bir Dönemin Sonu

Yeni Güncelleme, Eski Versiyonları Geride Bırakıyor

Google'ın Chrome 120 sürümünü duyurmasıyla birlikte, 2016 yılında çıkan ve birçok yeniliği beraberinde getiren Android 7.0 Nougat kullanıcıları için yeni bir dönem başlıyor. Ancak bu dönem, güncellemelerin dışında kalacakları ve Chrome'un son sürümlerinden mahrum olacakları bir dönem olacak.

Apple, bir iPhone’dan daha teknik servis desteğini çekti! Apple, bir iPhone’dan daha teknik servis desteğini çekti!

Sadece Yüzde 2, Ama Önemli Bir Kesim

Global anlamda Android kullanıcılarının yalnızca yüzde 2'si Android 7 sürümünü kullanıyor olsa da, bu yine de milyonlarca kullanıcıyı etkileyen bir oran. Yeni Chrome güncellemesi ile bu kullanıcılar ne yapacak?


Kullanıcılar İçin Alternatifler ve Çözümler

Google'ın Kararı ve Kullanıcıların Seçenekleri

Desteklenmeyen bir işletim sistemi versiyonunda kalmak, kullanıcıların siber güvenlik riskleri ile karşı karşıya kalmasına neden olabilir. Ancak, kullanıcıların önünde hâlâ birkaç seçenek bulunuyor. Bu durumda en iyisi ne olacak? Güvenlik güncellemeleri ve kullanıcı deneyimi konusunda ne gibi değişiklikler olacak?