Kayıpların ardındaki sır perdesi ne zaman aralanacak? Niğde'den Adana'ya uzanan kayıp hikayesi, bir babanın çaresizliği ve kızı için verdiği umut dolu arayışın öyküsü. 18 yaşındaki Melike ve arkadaşı Ebrar'ın kayboluşunun üzerinden altı gün geçti, aileler ve polis her yerde onları arıyor.

kayip kiz baba (2)

Bir Babanın Umudu ve Çaresizliği

Kayıp Genç Kızlar ve Bir Babanın Arayışı

Niğde'nin Çamardı ilçesinden Adana'ya umut yolculuğuna çıkan Melike Gök ve Ebrar Arıca'nın izine rastlanamıyor. Melike'nin babası Doğan Gök, kızının ve onun arkadaşının izini sürmek için Adana sokaklarında ilanlarla donanmış bir şekilde aramalarını sürdürüyor.

kayip kiz baba (3)

Bir Mesaj ve Artan Endişeler

Kayıp genç kızlardan Ebrar'ın, ailesine ve özellikle annesine duyduğu sevgiyi belirten ve endişelenmemeleri gerektiğini ileten bir mesajı olduğu öğrenildi. Ancak bu mesaj aileyi rahatlatmaktan çok, onlardaki endişeyi daha da artırdı.

“Kızımın ve arkadaşının hayatından endişe duyuyorum”

kayip kiz baba (5)

Kayıp Kızların Peşinde Bir Baba

Baba Doğan Gök, perişan olduğunu ve kızının kayboluşuyla ilgili en kötü ihtimalleri düşündüğünü ifade etti. Aileler ve polis ne pahasına olursa olsun Melike ve Ebrar'ı bulmak için zamanla yarışıyor.

“Hiçbir sorunu yoktu. Bence birisi bunları kandırdı. Mutlaka bir el vardır.”

kayip kiz baba (6)

Baba Gök'ün kaygıları, kızının şehir hayatına yabancı oluşu ve köyden nadiren çıkmasından kaynaklanıyor. Bu durum, kızının Adana'da kayboluşunu daha da esrarlı bir hale getiriyor.

kayip kiz baba (8)

İstinat Duvarı Yıkıldı, 6 Yaşındaki Çocuk Altında Kaldı İstinat Duvarı Yıkıldı, 6 Yaşındaki Çocuk Altında Kaldı

Adana sokaklarında yankılanan bu dramatik arayış, hem bireysel bir çaresizliğin hem de toplumsal bir duyarlılığın sembolü haline geldi. Melike ve Ebrar'ın bulunması için verilen çaba, her geçen saat daha da büyük bir önem kazanıyor.

kayip kiz baba (10)