6 Şubat’ta meydana gelen Diyarbakır’da bulunan, içinde canlı hayvanlar varken yıkım başlatılan 89 kişiye mezar olan Galeria Sitesi’ne ilişkin davada karar çıktı. Mahkeme tutuklu yargılanan müteahhitler Sedat Eser, Mehmet Şirin Yiğit, Şeyhmus Yiğit ve inşaat mühendisi fenni mesul Tevfik Demir’e 17 yıl 6’şar ay hapis cezası verdi. Son davada sanık Şeyhmus Yiğit de B blokun yapımdan kaynaklı yıkılmadığını ileri sürerek “Yan taraftaki binanın temeli kazıldığında binaya zarar verdiğini düşünüyorum. Projeyi kimin çizdiğini bilmiyorum. Hiçbir aktif işte bulunmadım. Taşeron ve satış işlerinde de hiç bulunmadım. Sedat Eser ve kardeşi inşaatın yapımında yer almıştır. Ortak olduğumu inkar etmiyorum. Suçsuzum ve tahliyemi talep ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Yaralananlara müdahale için giden sağlık ekibine saldırı: 10 Yaralı Yaralananlara müdahale için giden sağlık ekibine saldırı: 10 Yaralı

“50 YILLIK MÜHENDİSTİM SUÇSUZUM”

Sanık Tevfik Demir ise savunmasında şunları söylemişti: Bugüne kadar yaptığım hiçbir inşaatta sorun yaşamadım. İnşaatın şantiyesinde şef olarak hiç bulunmadım. O dönemlerde daha çok cezaevi inşaatıyla uğraşıyordum. Binada statiği etkileyecek etki, sonuç ve tadilat olmamıştır. 50 yıllık mühendisim, suçsuzum, tahliyemi talep ediyorum.

Kaynak: Haber Merkezi