112 Acil İstasyonları kapatılacak iddialarına İletişim'den yanıt 112 Acil İstasyonları kapatılacak iddialarına İletişim'den yanıt

Yaklaşan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü öncesi, vatandaşlar tarafından merak edilen "1 Mayıs resmi tatil mi?" ve "1 Mayıs'ta okullar tatil mi?" gibi sorular gündemdeki yerini koruyor. İstanbul Valisi Davut Gül, kutlamaların Taksim Meydanı'nda değil, Taksim'in dışında bir alanda gerçekleştirileceğini duyurdu. İşçi ve memur konfederasyonları da farklı şehirlerde kitlesel etkinlikler düzenleyeceklerini açıkladı.

Okullar ve Kamu Kurumları 1 Mayıs'ta Kapalı Olacak

1 Mayıs, Türkiye'de resmi tatil olarak kutlanıyor ve son 15 yıldır resmi tatil takviminde yer alıyor. Bu nedenle, kamu kurumları, kuruluşlar ve okullar 1 Mayıs tarihinde tatil edilecek. Öte yandan, 1 Mayıs'ta bankaların da kapalı olup olmayacağı merak konusu. Çarşamba gününe denk gelen 1 Mayıs'ta, bankalar da dahil olmak üzere kamu kurumları ve bazı özel kuruluşlar 1 gün süreyle kapalı olacak. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne sayılı günler kala, vatandaşlar tatil ve kutlamalarla ilgili detayları merakla beklemeye devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi