?Bizlere de OSB tahsis edilsin?

05 Mart 2014 / Çarçamba

Partisinin İnegöl’de yürüttüğü seçim çalışmalarına katılan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, dün İnegöl Muhtarlar Derneği ile Ziraat Odasını ziyaret etti.

 

“KÖYLERE DAHA FAZLA HİZMET GİDECEK”

İlk ziyareti Muhtarlar Derneğine gerçekleştiren Hüseyin Şahin: muhtarların demokrasinin ilk ayağı olduğunu söyledi. 30 Mart tarihinde yapılacak seçimlerin ardından uygulanmaya başlayacak olan büyükşehir yasası ile köylere daha fazla hizmetin gideceğini anlatan Şahin: köylerde yaptıkları çalışmalar hakkında konuştu.

 

BARAJIN İHALESİ YAPILDI

İnegöl ovasını suyla buluşturacak olan Babasultan Barajı’nın yapım ihalesini yaptıklarının müjdesini veren Şahin: yer tesliminin ardından ihaleyi alan firmanın çalışmalara 3 ay içerisinde başlayacağını ve 2015 yılında su verilmeye başlanacağını söyledi.

 

“SORUN ÇÖZÜLSÜN”

Daha sonra Ziraat Odası ziyaret edildi. Ziyarette konuşan Başkan Sezai Çelik: “Yerel seçim sürecindeyiz. Yerel seçim olmasına rağmen sorunlarımızı söyleme fırsatımız oluyor. Beklentilerimiz var. Mezit boğazına girildiğinde Sude suya giderken o bölgede her sene asfalt yapılmasına rağmen günde yaklaşık 50 TIR’ın geçmesi nedeniyle bozuluyor. O yolun sağ ve solundan 300 metre tarım yapılması mümkün olmuyor. Bu sorun çözülsün istiyoruz” dedi.

 

“İHTİYACIMIZ VAR”

OSB isteğini dile getiren Başkan Çelik: “Verimli arazilerde inşaat yapmak zorlaştığından dolayı küçük de olsa tarım ürünlerini işlemeyle ilgili bir Organize Sanayi Bölgesi bize de tahsis edilsin diyoruz. Burada paketleme, soğuk hava tesisleri olsa. Ay çekirdeği paketleme yerlerimiz, et ve süt işleme tesisleri, cips fabrikası olabilir. Bu tür şeylerin olabileceği küçük bir sanayiye ihtiyacımız var” diye konuştu.

 

“BURASI ÇİFTÇİNİN SESİ OLDU”

Çelik, konuşmasının ardından Milletvekili Şahin’e çiçek takdim etti. Ziraat Odasının önemli sivil toplum kuruluşlarından olduğunu belirten Milletvekili Hüseyin Şahin: “Odayı, hizmet ve proje üretme merkezi haline getirdiniz. Burası çiftçinin sesi oldu. Dile getirdiğiniz Organize Sanayi Bölgesi konusu olmayacak bir şey değil. Bu konunun hâkimi İnegöl’de sizsiniz. Çalışmayı belli noktalara getirmek için çalışma yaparsanız bende konuya gereken desteği veririm” diye konuştu.

 

 

 

 

.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00