Şırnak’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’nci yıl dönümü coşkuyla kutlandı

Mehmet Şef İnegöl Köftesini çok sevdi Mehmet Şef İnegöl Köftesini çok sevdi

 Şırnak’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, valilik bahçesindeki Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başladı. Buradaki törenin ardından kutlamalar, Kent Meydanında devam etti.

Şırnak’taki kutlamaya Vali Cevdet Atay, 23’üncü Piyade Tümen Komutan Tümgeneral Emre Tayanç, Belediye Başkanı Mehmet Yarka ile kamu kurumlarının müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Kutlama programı, şiirlerin okunmasının ardından jimnastik ve halk oyunları gösterisiyle devam edildi.

Şiir, resim ve kompozisyon yarışmaların da dereceye girenlere ödülleri verildi. Programın ardından resmi geçit töreni yapıldı. Resmi geçit töreninde askeri birliklerin geçişi vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Jandarma ekiplerinden sonra askeri araç ve kurum araçları geçerek tören sona erdi. Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Erzurum’da 30 Ağustos coşkusu

 Erzurum’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Erzurum’da sabah saatlerinde Havuzbaşı’nda bulunan Atatürk heykeline çelenklerin sunumuyla başlayan etkinlikler, Valilikte tebriklerin kabulüyle devam etti. Vali Mustafa Çiftçi, makamında misafirlerini tek tek selamlayarak, tebrikleri kabul etti.

Hastaneler Caddesi’nde devam kutlama programlarında Vali Mustafa Çiftçi, 9. Kolordu Komutan Tümgeneral Tevfik Algan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen askeri tören aracı ile alanı gezerek, vatandaşların bayramını kutladı. Buradaki Törene Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Mehmet Emin Öz ve Abdürrahim Fırat, MHP Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Garnizon Komutanı ve 9. Kolordu Komutan Tümgeneral Tevfik Algan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajı okundu

Törende İstiklal Marşı’ndan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajı okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında “Büyük Zafer’in 101’inci yıldönümüne ulaştığımız bu gurur günümüzde, aziz milletimizin, Kıbrıs Türkü’nün ve dünyanın dört bir yanındaki 7 milyonu aşkın vatandaşımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bayram sevincimizi paylaşan tüm dostlarımıza şahsım, ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. 30 Ağustos Başkomutan Meydan Muharebesi, milletimizin asırlardır sürdürdüğü beka mücadelesinin en kritik dönüm noktalarından biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle 30 Ağustos Zaferi “Türk Ordusu’nun, Türk subay ve komuta heyetinin yüksek güç ve kahramanlığını tarihte bir daha belirleyen çok büyük bir eserdir”. dedi.

Törende Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şube Başkanı Salih Mesci ve Türk Silahlı Kuvvetler adına bir subayın konuşmasının ardından öğrenciler şiir okudu. Erzurum Büyük Şehir Belediyesi Mehteran Takımı ve Anadolu’nun değişik yörelerine ait halk oyunu ekipleri gösteri yaptı. Halk oyunları ekiplerinin de sahne aldığı kutlama programı, geçit töreni ile sona erdi.

Ağrı’da Zafer Bayramı Coşkusu

 Ağrı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.

Ağrı’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Abide Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile Türk bayrağı göndere çekildi. Kutlama programı Ağrı Valiliğinde düzenlenen tebrikleşme töreni ile sürdü. Adliye önünde devam eden programda Vali Mustafa Koç protokolü ve vatandaşları selamlamadı. Öğrencilerin şiir okumasının ardından öğrenci, asker ve araçların geçit töreniyle program sona erdi.

Program, Ağrı Valisi Mustafa Koç, Ağrı Cumhuriyet Başsavcısı Adem Çalış, 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Vekili Albay Erhan Cesur, vali yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüsamettin Erol ve il protokolü katıldı.

Ayvalık’ta “Zafer” coşkusu

 Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı halkın katılımıyla coşkuyla kutlandı.

Ayvalık’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sabah saatlerinde Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunumuyla başladı.

Kutlamalara; Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Garnizon Komutanı Personel Albay Hakan Dağ, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalık Cumhuriyet Başsavcısı Onur Yavuz, daire amirleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından göndere bayrak çekildi.Üsteğmen Mustafa Koç günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Ayvalık Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik ve Ayvalık Halk Eğitimi Merkezi bünyesindeki folklor gösteriminin yanı sıra Ayvalık Belediyesi bando takımı da marşlarıyla törene renk kattı.

Törenler; kurumların resmi geçitiyle sona erdi.

 Siirt’te 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı

 30 Ağustos Zafer Bayramının 101’inci yıl dönümü çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Siirt 15 Temmuz Demokrasi Meydanı önünde başlayan törende Vali Kemal Kızılkaya, Atatürk büstüne valilik çelengini sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bayraklar göndere çekildi. Kutlama çerçevesinde Siirt Valisi Kemal Kızılkaya valilik binasında protokolün tebriklerini kabul etti. Tebriklerin kabulü sonrası Şehitlik Anıtında Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu. 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajının da okunduğu Zafer Bayramı etkinlikleri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen tekvando ve folklor gösterisi ile tören geçişi son buldu.

Komandoların silahlarıyla dansı coşkuyla izlendi

 Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde Komando Bölüğü silahlı gösteri yaptı. Komandoların gösterisi büyük beğeni topladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Düzce’de yapılan törenlerle kutlandı. Anıtpark Meydanında Atatürk Anıtına Vali Selçuk Aslan’ın çelenk koyması ile başlayan törenin ardından Valilikte kutlamalar kabul edildi. Valilikteki programın ardından ise 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programına geçildi.

Vali Selçuk Aslan’ın tören birliklerinin ve vatandaşların bayramını kutlamasıyla başlayan kutlama programında okul öğrencileri ve İl Jandarma Komutanlığında görevli asker günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Konuşmaların ardından kutlamalara geçildi.

Komandoların silahla dansı

Düzce Jandarma Komutanlığına bağlı görev yapan Komando bölüğünün silahlarıyla yaptığı gösteri ise törene katılanlar tarafından coşkuyla izlendi. Komandolar müzik eşliğinde silahlarıyla yaptıkları gösteri büyük beğeni ve coşkuya sebep oldu. Komandolar, silahlarını büyük ustalıkla kullanırken, izleyen vatandaşlar ise nefeslerini tuttu.

Tören programı Düzce Belediyesi Mehteran takımının ve diğer törene katılanların resmi geçit töreni ile sonra erdi.

 Osmaniye’de 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı

 Osmaniye’de, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü törenle kutlandı.

Devlet Bahçeli Meydanı’ndaki Atatürk Heykeli önünde düzenlenen törene, Vali Erdinç Yılmaz, Milletvekili Seydi Gülsoy, Asu Kaya Gedik, 12’nci Komando Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Turgut Muhammet Çalışkanlar, Belediye Başkanı Kadir Kara, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Atatürk Heykeline çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Şeref defterini imzaladıktan sonra konuşan Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, “Çanakkale’yi geçilmez kılan, Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan, bu ruh ve anlayış etrafında. Hürriyet ve İstiklal benim karakterimdir diyerek bütünleşen ecdadımızın canları pahasına vermiş olduğu bu şanlı mücadele, Türkiye Yüzyıl’ında bizlere ilham kaynağı olmaktadır. Atalarımızın Kurtuluş Savaşında gösterdiği cesareti, 15 Temmuz’da içimizdeki hainlerin darbe girişimi karşısında, vatanına ve bayrağına sahip çıkarak gösteren aziz milletimiz, dün olduğu gibi bugün de aynı azim ve kararlılıkla, Ülkemize yapılan maddi manevi her türlü saldırıya karşı mücadele etmektedir.” dedi.

Devlet Bahçeli Bulvarı’nda düzenlenen törende Türk Silahlı Kuvvetleri adına günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Piyade Üsteğmen Rıdvan Aydın yaptı. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu. Mehter Takımının seslendirdiği eserlere, protokol üyeleri ve vatandaşlar Türk Bayraklarıyla eşlik etti. Osmaniye Belediyesi 7 Ocak Halkoyunları Topluluğu gösterisini sundu. Tören geçişine Valilik Makam aracı olarak kullanılan yerli ve milli otomobili TOGG da katıldı. Askeri birlikler ve zırhlı araçların geçişleri ilgiyle izlendi.

 Sınırın sıfır noktasında 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı

 Sının sıfır noktasında bulunan Kilis’te 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Sabah 08.45’de Asri mezarlıktaki Şehitlikte düzenlenen törende, şehitler için dua okunduktan sonra şehit mezarları ziyaret edilerek karanfil bırakıldı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başlayan tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla devam etti.

Törene, Kilis Valisi Tahir Şahin, Kilis Belediye Başkanı Servet Ramazan, Garnizon Komutanı Piyade Albay Coşkun Karaca, İl Jandarma Komutanı Albay Selami Akşit, İl Emniyet Müdürü Ahmet Kurt, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ve kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.