Yunanistan'ın Lutsa bölgesinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Yerel saatle dün 19.00 sularında Arionos Caddesi’nde meydana gelen olayda bir grup silahlı kişi, bir araçtaki beş kişiye mermi yağdırdı.

Yunanistan’da silahlı saldırı: 6 Türk katledildi! Türk polisince de tanınıyorlardı - Resim : 1

MAFYA HESAPLAŞMASI İHTİMALİ ÜZERİNDE DURULUYOR

İnfial yaratan olayda araçtaki 5 kişi ile bölgede bulunan 1 kişi yaşamını yitirdi. Yunan medyası yetkililerin bir mafya hesaplaşması olabileceği ihtimali üzerinde durduğunu duyurdu.

Yunanistan’da silahlı saldırı: 6 Türk katledildi! Türk polisince de tanınıyorlardı - Resim : 2

25 MERMİ KOVANI BULUNDU

Yunan televizyonu ERT, polislerin olay yerinde 9 milimetrelik 25 mermi kovanı bulunduğunu ve incelemelerin devam edildiğini açıklarken, bu silahların daha önce de kullanılmış olma ihtimalinin de incelendiğine dikkat çekildi.

Yunanistan’da silahlı saldırı: 6 Türk katledildi! Türk polisince de tanınıyorlardı - Resim : 3

Proto Thema gazetesi, öldürülenlerden birinin daha önce yasa dışı yollarla Yunanistan’a girmekten gözaltına alındığını belirtti.

Yunanistan’da silahlı saldırı: 6 Türk katledildi! Türk polisince de tanınıyorlardı - Resim : 4

"ARAÇTAKİLER AYNI ÇETEDEN OLMAYABİLİR"

Yunan medyası, öldürülenlerin Türk olduğunu ve aynı zamanda Fransız kimlik belgesi olduğunu bazı kaynaklara dayandırarak iddia etti. Polisler bu belgelerin orijinalliğini incelediklerini de açıkladı. Uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı şüphelenilen bu kişilerin Yunanistan ve Fransa’da aktif olduğu da öne sürüldü.

Yunanistan’da silahlı saldırı: 6 Türk katledildi! Türk polisince de tanınıyorlardı - Resim : 5

KİŞİLERİN AYNI ÇETEDEN OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILIYOR

Proto Thema’ya konuşan bir kaynak, “Şu an aynı araçta ölü bulunanların aynı çeteden olup olmadığı bilinmiyor. Belki bazıları rakip çeteden olabilir” dedi.

Yunanistan’da silahlı saldırı: 6 Türk katledildi! Türk polisince de tanınıyorlardı - Resim : 6

PUSU KURULMUŞ OLABİLİR

Yunan medyasında yer alan haberlerde, saldırganların önce otomobile önden ateş açtığı daha sonra ise mavi renkli aracın yanlarını hedef alarak yolcuları ve şoförü öldürdükleri belirtildi. Yunan polisinin pusu ihtimali üzerinde durduğu ve saldırganlarla kurbanların birbirlerini tanıdığı ihtimaline ağırlık verdiği de kayıtlara geçti.

Yunanistan’da silahlı saldırı: 6 Türk katledildi! Türk polisince de tanınıyorlardı - Resim : 7

OTOMOBİLİN PLAKASI SAHTE ÇIKTI

İncelemeleri sürdüren Yunan polisi, mavi renkli otomobilin plakasının sahte olduğunu duyurdu. Aracın plakasının selobant ile tutturulduğunu tespit eden Yunan polisi araçta silah ya da uyuşturucu bulunmadığını da aktardı.

Bilecik'te Bıçaklı Kavga: 2 Yaralı Bilecik'te Bıçaklı Kavga: 2 Yaralı

"ARAÇTAN BİR ŞEY ALINMIŞ OLABİLİR"

Yunan kaynaklar, "Polis, saldırganların olaydan sonra araca girerek silah ve diğer eşya ve uyuşturucuları almış olabileceğini düşünüyor" iddiasını da paylaştı.

Yunanistan’da silahlı saldırı: 6 Türk katledildi! Türk polisince de tanınıyorlardı - Resim : 8

ŞOFÖR KAÇMAYI BAŞARDI ANCAK YAKINDA CESEDİ BULUNDU

Olay yerini analiz eden Yunan polisinden bir kaynak, şoförün saldırıdan kurtulduğunu ve araçtan çıkmayı başardığını fakat daha sonra ölü halde bulunduğunu belirtti.

Şoförün yakın mesafeden çok kez vurularak öldürüldüğü açıklandı.

ŞÜPHELİLERİ YAKALAMA ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Öte yandan polisin bölgeyi ablukaya aldığı da açıklandı. Polisin, saldırganların kaçmış olabileceği bir otomobil ve bir motosiklet için arama başlattığı kaydedildi. Yetkililer liman ve havalimanlarına da haber vererek saldırganları yakalamaya çalıştıklarını duyurdu.

Yunanistan’da silahlı saldırı: 6 Türk katledildi! Türk polisince de tanınıyorlardı - Resim : 9

KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

çatışmayla ilgili inceleme sürerken, hayatını kaybeden 6 kişinin Türk olduğu ve kimliklerinin belli olduğu öğrenildi.

BARIŞ BOYUN’UN YAKIN ADAMLARI

Öldürülen kişilerin Türk polisince de tanınan ve geçmiş dönemde polisiye soruşturmalara hedef olan bir suç ağının fertleri olduğu öğrenildi. Ölenlerin, Türkiye’de de bir dizi silahlı eyleme karışan ve İtalya’da firari olarak yaşayan suç örgütü elebaşı Barış Boyun’un yakın adamları olduğu ileri sürüldü.

Yunanistan’da silahlı saldırı: 6 Türk katledildi! Türk polisince de tanınıyorlardı - Resim : 10

ÇEKMEKÖY'DE İZİNİ KAYBETTİRDİ

Maktullerin isimlerini gizli tutan Yunan polisinin çalışması devam ederken, o isimlerden Doruk B.’nin birkaç ay önce Oğuzhan H. ile polis takibinden kaçtığı, İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde ormana kaçarak izini kaybettirdiği öğrenildi. Oğuzhan H. bir TIR kasasında kaçak olarak Gürcistan’a giderken İstanbul Organize Polisi tarafından sınır kapsında yakalanmış, Doruk B.’nin ise karayolu ile Yunanistan’a kaçtığı ileri sürülmüştü.

Yunanistan’da silahlı saldırı: 6 Türk katledildi! Türk polisince de tanınıyorlardı - Resim : 11

ÇETENİN FERTLERİNİN AKIBETLERİ

Firari olarak İtalya’da yaşayan ve İstanbul’da kurduğu motosikletli tetikçi çeteleriyle anılan suç ağı elebaşı Barış Boyun grubuna yönelik daha önce de yurt dışında saldırı gerçekleşmişti. Söz konusu saldırılarda Abazya’da Emircan Yılmaz, Gürcistan’da Edip Yalçın, Fransa’da Halil Ay vurulmuştu. Ay’ı öldüren Gülbey Dilsiz de kanlı bir eylemde öldürülmüştü.

Yunanistan’da silahlı saldırı: 6 Türk katledildi! Türk polisince de tanınıyorlardı - Resim : 12