Uzun süredir sağlık problemleri nedeniyle tedavi gören ve bir süredir yoğun bakımda hayat mücadelesi veren İlahiyatçı Yusuf Kavaklı, hayatını kaybetti. Kavaklı'nın vefatını, birlikte program yaptığı sunucu Nur Viral duyurdu. Sunucu Nur Viral, Yusuf Kavaklı'nın hayatını kaybettiğini canlı yayında gözyaşlarıyla duyurdu. Kendisi için çok zor bir yayın olduğunu belirten Viral, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda; "Çok acı bir haberle güne başladım. Çok kıymetli hocamız Yusuf Kavaklı vefat etti. Hepimizin başı sağolsun. Rabbim kıymetli eşine ve sevenlerine dayanma gücü versin." ifadelerini kullandı.

Televizyon programlarında verdiği cevaplarla zaman zaman sosyal medyada da gündem olan Yusuf Kavaklı, bir süredir kanser hastalığıyla mücadele ediyordu.

Yusuf Kavaklı Kimdir?

Yusuf Kavaklı, 1946 senesinde Sivas'ta dünyaya geldi. İlkokulu doğduğu köyde okuyan Kavaklı, 1970 senesinde İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden, 1974 senesinde de İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun oldu.

Çalışma hayatına ilk kez 24 Ağustos 1966 tarihinde Bayrampaşa Kartaltepe Çift Şerefeli Camii’de İmam-Hatip olarak başladı. 1982 senesinde Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Belçika'ya din eğitmeni olarak gönderildi. 1987 senesinde Türkiye'ye geri dönen Kavaklı, bir süre Silivri Merkez Vaizi olarak çalıştıktan sonra Küçükçekmece'ye kurucu müftü olarak tayin edildi ve bu görevini 14 sene sürdürdü.

2004 senesinde İstanbul İl Müftü Yardımcılığına getirilen Kavaklı, 2011 senesinde emekli oldu. Emeklilik sonrası muhtelif televizyon programlarına katılarak dini soruları cevaplandırdı ve geniş bir izleyici kitlesine ulaştı.

Yusuf Kavaklı'nın vefatı, sevenleri ve yakınları arasında büyük üzüntüye neden oldu. Kendisinin dini bilgi ve tecrübeleri, pek çok kişi tarafından takdir edilmekteydi.

Kaynak: HABER MERKEZİ