Rüyada çekiç görmek

Rüyada çekiç görmek, farklı kaynaklara göre değişen yorumlarla derin bir anlam taşır. Bu rüya, otoriteyi temsil eden bir simge olarak görülür ve rüya sahibinin hayatında önemli değişiklikler olabileceğini işaret eder. Çekiç, hem yardım hem de şer ile ilişkilendirilebilen bir semboldür. İşte çeşitli kaynakların çekiç rüyası hakkındaki yorumları:

Genc Gazete Rüyada Çekiç Görmek (2)

İhya'ya Göre Rüyada çekiç görmek

Lazım olduğunda imdada yetişen dosta, otoriteyi sağlayan kimseye, meslek ehli için hayırlı kazanca delalet eder. (Ayrıca Bakınız; tokmak.)

İhya, rüyada çekiç görmeyi ihtiyaç duyulduğunda yardıma koşan bir dosta ve otoriteyi sağlayan bir kimseye bağlar. Meslek erbabı için bu rüya, hayırlı kazanç anlamına gelir.

Genc Gazete Rüyada Çekiç Görmek (4)

Molla Cami'ye Göre Rüyada çekiç görmek

Rüyada görülen çekiç, emniyet mensubudur. Bazı tabirciler, rüyada bir çekiç aldığını gören kimse çokça fazilet elde eder, dediler. Çekiç erbabı için yardım ve rızka işarettir. Bazen çekiç şerre ve konuşurken karışan seslere işarettir.

Molla Cami, rüyada çekiç görmenin emniyet mensubu ile ilişkilendirildiğini belirtir. Ayrıca, çekiç alan kişinin çokça fazilet elde edeceği ve çekiç erbabı için yardım ve rızka işaret ettiğini söyler. Ancak, bazen çekiç şer ve konuşurken karışan sesler anlamına da gelebilir.

Genc Gazete Rüyada Çekiç Görmek (6)

Diyanet'e Göre Rüyada çekiç görmek

Rüyanızda çekiç kullandığınızı yani herhangi bir yere çekiçle bir şey çaktığınızı görmeniz; geçici olarak bir sıkıntı ve tasaya maruz kalacağınıza, rüyanızda bir çekiç sesi duyduğunuzu görmeniz; âni bir davetle bir yere çağrılacağınıza işaret eder. Rüyanızda çekiç görmeniz; sizin kuvvetli bir kimse olduğunuza, rüyanızda çekiçle bir kimseye vurduğunuzu görmeniz; büyük bir kimseden yardım görerek bir başkasına üstün geleceğinize delalet şeklinde yorumlanır.

Diyanet, rüyada çekiç kullandığını görmenin geçici sıkıntı ve tasa ile ilişkilendirildiğini belirtir. Çekiç sesi duymak ise ani bir davete işarettir. Çekiç görmek, kişinin kuvvetli bir kimse olduğunu ve çekiçle birine vurmak ise büyük bir kimseden yardım alarak başkasına üstün geleceğine işaret eder.

Genc Gazete Rüyada Çekiç Görmek (5)

İmam-ı Nablusi'ye Göre Rüyada çekiç görmek

Rüyada çekiç görülmesi; şiddetle tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında çekiçle bir yere bir çivi çaktığını görmesi; o kimsenin yanında çalışan işçilerine baskı yaptığına, kişinin rüyasında çekiçle çivi çakarken çekici eline vurduğunu görmesi; o kimsenin yanında çalışan işçilerinin o kimseden şikâyetçi olduklarına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında çekiçle çivi çakarken veya çekici başka maksatla kullanırken sapının kırılıp yere düştüğünü görmesi; o kimsenin halen yapmakta olduğu işinden ayrılacağına, eğer rüya sahibi tüccardan ise; zarar edeceğine, eğer evli ise; eşinden ayrılacağına veya Çocuklarından ya da ev halkından birisinin evden ayrılıp gideceğine işaret şeklinde tabir edilir.

İmam-ı Nablusi, rüyada çekiç görmenin şiddetle tabir edildiğini söyler. Çekiçle çivi çakmak, işçilere baskı yapmayı ve işçilerin şikâyetçi olduğunu gösterir. Çekiç kullanırken sapının kırılması ise işten ayrılma, zarar etme veya evden birinin ayrılması anlamına gelir.

21758596 6505649

Kirmânî'ye Göre Rüyada çekiç görmek

Bir kimsenin rüyasında elindeki bir çekiçle örs üzerinde demir dövdüğünü görmesi; o kimse eğer demirci değilse; o kimsenin iki insan arasında söz taşıyacağına yorumlanır.

Kirmânî, demirci olmayan birinin rüyasında çekiçle demir dövmesinin, iki insan arasında söz taşıyacağına işaret ettiğini belirtir.

Genc Gazete Rüyada Çekiç Görmek (2)Seyyid Süleyman'a Göre Rüyada çekiç görmek

Kirmani demiştir ki: Asıl mesleği demircilik olmadığı halde, rüyasında çekiçle örsün üzerine vurduğunu gören, kıymetli iki kişi arasında laf getirip götürür. Birbirleriyle düşman olmalarına sebep olur. Bundan başka çekiç, kuvvetli ve güçlü bir kimseye işaret eder. Bir kimseye çekiçle vuran, böyle güçlü birinin yardımıyla düşmanını kahreder.

Seyyid Süleyman, çekiçle örs üzerine vurmanın, iki kişi arasında laf taşıma ve düşmanlık yaratma anlamına geldiğini belirtir. Ayrıca, çekiç kuvvetli bir kimseye işaret eder ve çekiçle vurmak güçlü birinin yardımıyla düşmanı yenmek anlamına gelir.

Genc Gazete Rüyada Çekiç Görmek (4)

Tiflisi'ye Göre Rüyada çekiç görmek

Rüyada çekiç görmek saygınlığa işarettir. Çekicinizin olduğunu veya başkasının size bir çekiç verdiğini görmek; saygın bir kişiyle arkadaş olacağınıza ve ondan menfaat elde edeceğinize işarettir. Çekicinizin kaybolduğunu görmek; yukarıda belirtilen kişinin sizden ayrılacağına işarettir.

Tiflisi, rüyada çekiç görmenin saygınlığa işaret ettiğini söyler. Çekiç sahibi olmak veya birinin çekiç vermesi, saygın bir kişiyle arkadaşlık ve menfaat elde etmek anlamına gelirken, çekiç kaybetmek ise bu kişinin ayrılacağına işaret eder.

Genc Gazete Rüyada Çekiç Görmek (3)

Rüyada çekiç görmek, birçok farklı anlam taşıyan derin bir rüyadır. Çekiç, otorite, yardım, şer ve kuvvet gibi çeşitli temalarla ilişkilendirilir. Rüyanın detaylarına göre farklı yorumlar yapılabilir, ancak genel olarak kuvvet ve saygınlık sembolü olarak kabul edilir.

Kaynak: Haber Merkezi