Bayramın 1. günü kaçtı

Rize'de Kurban Bayramı'nın ilk günü kaçan kurbanlık keçi, 3 gün sonra sarp dağlık alanda bulundu. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Topluca köyünde bayramın ilk günü kurbanlık keçi, sahibinin elinden kurtularak kaçtı.

Genc Gazete Kacan Kurbanlik Keci (3)

Afrika'ya kurban bağışladı

Keçinin sahibi Murat Kestioğlu, keçi bulunamayınca kurbanını bir yardım kuruluşu vasıtası ile Afrika’ya bağışladı.

Yine de keçiyi aramaya devam eden aile ve mahalle sakinleri, 3 gün boyunca her yeri dolaştı. Son olarak köyün alt kısmındaki sarp kayalıklarda görülen keçi yakalandı. 3 gün boyunca aranan keçiyi verdiği mücadele nedeniyle beslemek isteyen aile, aç ve susuz kaldığı için güçsüz düşen keçi bulunduğu yerden canlı indirilemeyeceği anlaşılınca yeniden kurban niyetine kesmek zorunda kaldı. Keçinin bulunduğu anlar ise vatandaşlar tarafından görüntülendi.

Genc Gazete Kacan Kurbanlik Keci (2)

Keçinin Kaçışı

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Topluca köyünde Kurban Bayramı'nın ilk günü, Murat Kestioğlu’nun kurbanlık keçisi, sahibinin elinden kurtularak kaçtı. Keçi bulunamayınca Kestioğlu, kurbanını bir yardım kuruluşu vasıtası ile Afrika’ya bağışladı. Ancak keçiyi bulma umudunu yitirmeyen aile, mahalle sakinlerinin de yardımıyla aramalarına devam etti.

Genc Gazete Kacan Kurbanlik Keci (1)-1

Keçinin Bulunduğu An

3 gün süren arama çalışmaları sonucunda, kaçan keçi köyün alt kısmındaki sarp kayalıklarda görüldü. Keçinin aç ve susuz kaldığı için güçsüz düştüğü anlaşıldı. Yorgun ve bitkin halde bulunan keçi, bulunduğu yerden canlı indirilemeyince yeniden kurban edildi. Keçinin yakalanma ve kurban edilme anları, mahalle sakinleri tarafından görüntülendi.

"Keçimizi kaybettiğimizde çok üzüldük ama bulma umudumuzu kaybetmedik. Sonunda onu bulduk, ancak durumu çok kötüydü." - Murat Kestioğlu
Genc Gazete Kacan Kurbanlik Keci (4)
Ailenin Mücadelesi ve Mahalle Sakinlerinin Yardımı

Keçinin kaçışının ardından aile ve mahalle sakinleri, üç gün boyunca gece gündüz demeden her yeri aradı. Sarp dağlık alanlarda yapılan zorlu aramalar, nihayetinde olumlu sonuçlandı. Keçinin bulunduğu anlar ise mahallede büyük bir heyecan yarattı.

Kaynak: Haber Merkezi