Dilan-Engin Polat çifti ile alakalı 'kara para aklama' ve 'veri kaçırma' iddiaları sonrasında, çiftin mali işlerine bakan avukat Ahmet Gün ve 28 yakını olanların bütün mal varlıklarına tedbir konuldu.

Polat çiftinin avukatlarının tüm mallarına el konuldu

Gazeteci Murat Ağırel, sosyal medya hesabın üzerinden bu gelişmeyi duyurdu ve Sulh Ceza Mahkemesi'nden aldığı bilgiye göre Polat ailesinin mali işlerini yöneten avukat Ahmet Gün ve onun 28 yakını olanlar (1. ve 2. derece akrabaların bütün) mal varlıklarına tedbir getirildiğini duyurdu.

Polat çiftinin avukatlarının tüm mallarına el konuldu

Ağırel'in paylaşımı ise şöyle:

"Dilan ve Engin Polat açıklama yapmış. Açıklama da benim hakkaniyetli olduğumdan bahsedilmiş. Bu doğru ve sadece Polat ailesine mahsus olan bir şey değil. Gazetecilik ahlakı ve etik gereğidir. Hakkaniyetli olduğum gibi sözümün eriyimdir. Bu dosyayı sonuna kadar yakından takip edeceğim.

Naci Görür, İlk Kez Açıkladı: O İlde şiddetli Deprem olacak Naci Görür, İlk Kez Açıkladı: O İlde şiddetli Deprem olacak

Açıklama bence kamu oyuna hitaben yazılmamış başka bir yere  sanki mesaj veriyor gibi… Zira bu açıklama MASAK raporunu ve düzenleyenleri suçlayan/yalanlayan bir açıklama.

Dosya yapılan açıklamanın aksine daha çok genişliyor. Son dakika bilgisi olarak kamuoyuna açıklayayım.

Sulh Ceza Mahkemesinden almış olduğum bilgiye göre Polat ailesinin mali işlerine bakan Avukat Ahmet Gün ve 28 yakını olmak üzere (1. ve 2. derece olan  akrabaları) mal varlıklarına tedbir kondu."