İnegöl'ün gözde sosyal sorumluluk öncüsü İyilik Platformu ''Mutluluk Vagonu'', 25 Ekim Dünya Spina Bifida Farkındalık Günü'nde anlamlı bir etkinlik düzenledi. Çocuklarla dolu renkli bir gün geçiren gönüllüler, hem eğlendirdi hem eğlendi.

IMG_5901

Renkli Etkinliklerle Farkındalık Yaratıldı

Gönüllüler tarafından düzenlenen palyaço gösterileri, yüz ve el boyama etkinlikleri, çocuklara unutulmaz anlar yaşattı. Mutluluk Vagonu Bursa Temsilcisi Mervegül Uzun, bu etkinliğin sadece eğlence değil, aynı zamanda eğitim ve bilinçlendirme amaçlı olduğunu vurguladı.

IMG_5754

Spina Bifida'ya Dikkat Çekildi

Etkinlik, Spina Bifida hakkında farkındalık yaratmayı hedefledi. Mutluluk Vagonu, bu konuda Spina Bifida dernek başkanının bilgilendirmeleriyle katılımcılara önemli mesajlar verdi. Spina Bifida'nın nedenleri ve önlemleri konusunda farkındalık oluşturuldu.

IMG_5893

Mutluluk Vagonu'nun Misyonu ve Vizyonu

Mutluluk Vagonu, çocukları eğitmek ve onların yüzlerini güldürmek misyonuyla yola çıkmış bir gönüllülük platformu. 4 Nisan 2021'de kurulan bu platform, bugüne kadar binlerce çocuğa ulaşarak iyiliğin peşinde koşan bir topluluk haline geldi.

Hamur’da Cumhuriyet’in 100. yılına özel doğa yürüyüşü Hamur’da Cumhuriyet’in 100. yılına özel doğa yürüyüşü
“Mutluluk Vagonu olarak her an iyiliğin yanındayız ve bu yolda ilk günkü heyecanımızı koruyoruz.” - Mervegül Uzun, Mutluluk Vagonu Bursa Temsilcisi

IMG_5874

Spina Bifida Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Spina Bifida, omurganın gelişiminde meydana gelen bir kusur sonucu oluşan bir sağlık sorunudur. Halk arasında omurga açıklığı olarak da bilinen bu durum, erken dönemde alınacak önlemlerle riski azaltılabilir. Mutluluk Vagonu'nun bu konuda yaptığı farkındalık çalışmaları, toplumda büyük önem taşıyor.

spina-bifida-hastaliligi-nedir-neden-olusur-tedavisi-fotografi-gelgez-1