Muğla'da ADD Milas Şubesi'nin düzenlediği etkinlikte bir kişinin mareşal kıyafetleriyle Atatürk'ü taklit edip masaları tek tek dolaştığı görüntüler sosyal medyada tepki topladı. Görüntülerdeki kişinin Atatürk'e benzerliği de tartışılırken ADD Genel Sekreteri Ayhan Yalçınkaya, olayın kendi bilgileri dışında olduğunu, çok yanlış bulduklarını ve üzüldüklerin söyledi.

Sosyal medyada Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e benzerliğiyle dikkat çeken sosyal medya yayıncısı Serdar G.'nin paylaşımları gündemdeyken yeni bir video tepkileri çekti. Muğla'nın Milas ilçesinde ADD Milas Şubesi tarafından Cumhuriyet'in 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen gecede Mareşal Atatürk kıyafetli bir kişinin masaları selamladığı görüntüler tartışma konusu oldu.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Usta Maaşları Müdürleri Geçiyor: Sanayi Sektöründe Yeni Trend TikTok Usta Maaşları Müdürleri Geçiyor: Sanayi Sektöründe Yeni Trend TikTok

Sosyal medyada kullanıcılar tepkilerini dile getirirken Ekonomist Özgür Demirtaş, "Atatürk’e benzediği için para toplayan insanlara yetkililerin müdahale etmesini dilerim. Bu kişiler Atatürk’ün hatırasına hakaret ediyorlar" dedi.