Türkiye'de yaşanan son siyasi gelişmeler, AKP içerisinden gelen sürpriz bir sesle yeni bir boyut kazandı. Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelttiği eleştiriler ve ülkedeki ABD üslerinin durumu, kamuoyunun gündemine oturdu.

Tanju Özcan, CHP'ye Geri Döndü: "Yeni Gelmedim, Geri Geldim" Tanju Özcan, CHP'ye Geri Döndü: "Yeni Gelmedim, Geri Geldim"

Gazze Olayları ve Türkiye'nin Tavrı

İsrail'in Gazze'ye yönelik şiddetli saldırıları sonrasında Türkiye ve İslam dünyasından yükselen tepkiler, çoğunlukla kınamalarla sınırlı kaldı. Türkiye hükümetinin İsrail ile ilişkileri kesme veya somut adımlar atma konusunda tereddüt içinde olduğu görülüyor.

Metiner'den ABD Üsleri Eleştirisi

Mehmet Metiner, halkın beklentilerini dile getirerek, Türkiye'deki ABD üslerinin kapatılmasına yönelik çağrılara destek verdi. Metiner, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Türk halkının bu üslerin varlığını istemediğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin Gazze'ye saldıran uçaklara İncirlik veya Kürecik'ten izin vermeyeceğini belirtti.

Erdoğan'a Yönelik Açık Mesaj

Metiner'in bu ifadeleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete açık bir mesaj olarak yorumlandı. Halkın sesini yansıtan bu ifadeler, Türkiye'nin ABD ile olan askeri ve siyasi ilişkileri konusunda bir dönüm noktası olabilir.