Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından alınan son bilgilere göre, ülke genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu havanın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meteorolojiden Uyarı: Kuvvetli geliyor

Sıcaklıkların mevsim normalleri dönmesiyle birlikte başlayan sağanak yağışlar devam ediyor. Hafta sonu ülkenin batısında kuvvetli sağanak yağışların beklenmesinden dolayı 3 il için sarı kodlu uyarı yapıldı.

Meteorolojiden Uyarı: Kuvvetli geliyor

Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile birlikte Kütahya, Ankara, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Düzce, Kastamonu ve Sinop çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Özellikle Giresun ve Trabzon çevreleri ile Rize'nin batı kesimlerinde akşam saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli yağışların olması bekleniyor.

Hava sıcaklıkları Kuzeydoğu kesimlerinden 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Elektrikli otomobillerde, Artık izin verilmeyecek Elektrikli otomobillerde, Artık izin verilmeyecek

Yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek ani sel ve, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.