Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye'de bazı bölgelerde etkili ve kuvvetli olması beklenen kuvvetli yağışlar sebebiyle "turuncu" ve "sarı" kodlarla uyarıda bulundu. 

Meteoroloji'den peş peşe flaş uyarı

Halkın ani sel ve, su baskınıyla birlikte, yıldırım, yerel dolu yağışıyla, kuvvetli rüzgar, hortum ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtildi.

Meteoroloji'den peş peşe flaş uyarı

İstanbul Teyyakkuzda! Fırtına geliyor İstanbul Teyyakkuzda! Fırtına geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son bilgilere göre, Türkiye'de bazı bölgelerde etkili olması beklenen kuvvetli yağışlar nedeniyle "turuncu" ve "sarı" kodlarla uyarıda bulundu. Halkın ani sel basmalarına ve su baskınıyla birlikte, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar, hortum ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olması gerektiği belirtildi.

Meteoroloji'den peş peşe flaş uyarı

Sarı Kodla Uyarılan İller ise şöyle:

Aydın

Bursa

İzmir

Kocaeli

Balıkesir

İstanbul

Manisa

Yalova

Sarı kodla uyarı, hava durumunun potansiyel tehlikeli olduğunu söyler. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmasa da, hava koşullarından etkilenebilecek faaliyetlerde dikkatli olunması gerektiği söylendi.

Turuncu Kodla Uyarılan İller ise şöyle:

Edirne

Tekirdağ

Çanakkale

Kırklareli

Turuncu kodla uyarı, hava çok tehlikeli olduğunu işaret eder. Tahmin edilen meteorolojik olaylar çok sık görülmemektedir ve hasar ile kayıpların meydana gelme olasılığı yüksektir. Bu sebeple vatandaşların çok dikkatli olmaları, güncel meteorolojik koşulları ve tahminleri yakından takip etmeleri gerekmektedir.

Vatandaşların özellikle bu uyarılara dikkatle uyarak olası risklere karşı tedbir almaları gerekmektedir.